مکان های تاریخی آنکارا

آنکارا یکی از شهرهای مهم در ترکیه است که توریست ها برای دیدار از آن هر سال برنامه های ویژه دارند. برای بهره مندی از این شهر کافیست مهمترین جاذبه های گردشگری انکارا را بشناسید و از آن ها دیدن کنید.

مقبره ی اتاتورک

اتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه است که مقبره ی وی این روزها به عنوان یک جاذبه ی گردشگری به حساب می آید. در این محل می توانید ترکیبی از معماری سنتی و مدرن را با هم مشاهده کنید. مقبره اتاتورک دارای حیاط زیبا است که با موزاییک پوشیده شده است.

حمام رومی

این حمام قدیمی که تقریبا خرابه های آن باقی مانده است به عنوان سمبل استقلال مردم شناخته می شود. برای رسیدن به این مخل باید به قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری بروید. قدمت این حمام ها به قرن سوم بعد از میلاد مسیح قرار ذکر شده است.

این حمام دارای اتاق های سرد و خنک و گرم است که برای آسلپیوس ساخته شده است.

مسجد حاجی بایرام

بنیانگذار فرقه ی بایرامی که صوفی نامدار حاجی بایرام ولی نام دارد در این محل دفن شده است. معمار مسجد فردی است به نام معمار سینان که یکی از نوادگان این صوفی است. قدمت مسجد به قرن ۱۷ و ۱۸ بر می گردد. اگر به معبد آگوستوس بروید می توانید در نزدیکی آن از این مسجد هم دیدن کنید.

معبد آگوستوس

معبد آگوستوس در قرن ده بعد از میلاد برای یادبود این فرد ساخته شده است.  بعد از تخریب های جزیی ، رومیان مستقر در محل آن را بازسازی کردد.اهمیت این مکان به خاطر وجود (Monument Ancyranum) مقبره انکیرانوم است، روحی که از پیمان سیاسی آگوستوس که جزئیات دستاورد های او را شرح می دهد و به زبان های لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده، محافظت می کند.

ارگ آنکارا

مهمترین نماد آنکارا همین ارگ است که یاد آور ترکیه باستان است. دیوار های طویل و عریض این بنا که گاهی به ۱۶ متر می رسند بسیار هیجان انگیز اند.


رومی ها و سلجوقی ها با هم به بازسازی و ساخت این ارگ پرداخته اند که می توانید از معماری سنتی آن نیز لذت ببرید.

مطالب مرتبط