مکان های تاریخی آنکارا

آنکارا یکی از شهرهای مهم در ترکیه است که توریست ها برای دیدار از آن هر سال برنامه های ویژه دارند. برای بهره مندی از این شهر کافیست مهمترین جاذبه های گردشگری انکارا را بشناسید و از آن ها دیدن کنید.

مقبره ی اتاتورک

اتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه است که مقبره ی وی این روزها به عنوان یک جاذبه ی گردشگری به حساب می آید. در این محل می توانید ترکیبی از معماری سنتی و مدرن را با هم مشاهده کنید. مقبره اتاتورک دارای حیاط زیبا است که با موزاییک پوشیده شده است.

Ataturk_Mausoleum

حمام رومی

این حمام قدیمی که تقریبا خرابه های آن باقی مانده است به عنوان سمبل استقلال مردم شناخته می شود. برای رسیدن به این مخل باید به قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری بروید. قدمت این حمام ها به قرن سوم بعد از میلاد مسیح قرار ذکر شده است.

این حمام دارای اتاق های سرد و خنک و گرم است که برای آسلپیوس ساخته شده است.
hamamromi2

مسجد حاجی بایرام

بنیانگذار فرقه ی بایرامی که صوفی نامدار حاجی بایرام ولی نام دارد در این محل دفن شده است. معمار مسجد فردی است به نام معمار سینان که یکی از نوادگان این صوفی است. قدمت مسجد به قرن ۱۷ و ۱۸ بر می گردد. اگر به معبد آگوستوس بروید می توانید در نزدیکی آن از این مسجد هم دیدن کنید.

haji

معبد آگوستوس

معبد آگوستوس در قرن ده بعد از میلاد برای یادبود این فرد ساخته شده است.  بعد از تخریب های جزیی ، رومیان مستقر در محل آن را بازسازی کردد.اهمیت این مکان به خاطر وجود (Monument Ancyranum) مقبره انکیرانوم است، روحی که از پیمان سیاسی آگوستوس که جزئیات دستاورد های او را شرح می دهد و به زبان های لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده، محافظت می کند.

The-Temple-of-Augustus-and-Rome-Ankara

ارگ آنکارا

مهمترین نماد آنکارا همین ارگ است که یاد آور ترکیه باستان است. دیوار های طویل و عریض این بنا که گاهی به ۱۶ متر می رسند بسیار هیجان انگیز اند.

3377
رومی ها و سلجوقی ها با هم به بازسازی و ساخت این ارگ پرداخته اند که می توانید از معماری سنتی آن نیز لذت ببرید.

امتیاز شما
[Total: 5 Average: 2.8]

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.