چشمه ای شگفت انگیز در برزیل

اگر به برزیل سفر کردید حتما از چشمه بسیار زیبا و شفاف این منطقه دیدن کنید این چشمه که در ۴۰۰ کیلومتری سالوادور قرار دارد چشمه آزول نامیده می شود . چشمه آزول در پارک ملی چاپادا دیامانتینا در مرکز ایالت باهیا برزیل واقع شده است . این چشمه که دارای دمای ۳۵ درجه سانتیگراد (تمام فصول) می باشد گردشگران و توریستان را به شنا کردن در خود ، وسوسه می کند.


هنگام مشاهده چشمه آزول نمی توان مرز بین آب و صخره های مجاور را تشخیص داد به طوری که هنگام شنا در آن به نظر می رسد شناگر در هوا به سر می برد، چشمه آزول این خاصیت را مدیون نور خورشیدی است که از یک شکاف به داخل گودال می تابد و منظره نیلگونی را به چشمه می بخشد.
چشمه آزول که دارای عمق شانزده متری است درون غار پوکو آزول یا گودال آبی رنگی قرار دارد ، همچنین به دلیل شفاف بودن بیش از حد آب ، اعماق آن را می توان دید ، که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.


البته لازم به ذکر است که به دلیل منظره نادر و شگفت انگیز این چشمه گردشگران با محدودیت فروانی برای تماشای آن مواجه می شوند وتنها تعداد اندکی ازگردشگران و توریستان موفق به دیدن این جاذبه اعجاب انگیز خواهند شد.

مطالب مرتبط