جزیره شگفت انگیز ماوی در هاوایی

دیدنی ترین جزایر در ایالت هاوایی

دومین جزیره ی بزرگ هاوایی و هفدهمین جزیره ی بزرگ آمریکا که بخشی از ایالت هاوایی و مساحتی بالغ بر ۷۲۷٫۲ کیلومتر مربع را تشکیل می دهد جزیره ی ماوی یا مائویی (Maui) می باشد .

جزیره ی ماوی یا مائویی (Maui) بزرگترین جزیره از ۴ جزیره ی تشکیل دهنده ی منطقه ی ماوی و همچنین بعد از اوهایو و هاوایی،  سومین جزیره ی پرجمعیت هاوایی می باشد که در سال ۲۰۱۰ این جزیره جمعیتی حدود ۱۴۵ هزار نفر داشت .

طبق افسانه ای یکی از ملوانان پلینزی به نام هاوائیولی برای اولین بار جزایر هاوایی را کشفت کرد و مردم بومی هاوایی نام این جزیره را به افتخار آن افسانه به نام هاوائیولی نامگذاری کردند که در افسانه شخص هاوائیولی به افتخار پسرش ماوی ، که نام یکی از خدایان هم بوده این جزیره را پس از کشف ماوی یا مائویی می نامد .

 

جزیره ی ماوی به دلیل تنگه های عظیمی بین آتشفشان های شمال غربی و جنوب شرقی جزیره و دره های بزرگ و فراوانی که در درون کوه های این جزیره وجود دارد با نام “جزیره ی دره” هم شناخته می شده و اولین مردمی که در ماوی ساکن شدند اهالی پلینزی بودند .

 

تاریخ مدرن هاوایی در اواسط قرن ۱۸ میلادی آغاز شد و قبل از آن مردم قانونی به نام کاپو داشتند که نظم اجتماعی بسیار سختی بوده و تمام جنبه های زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می داد که البته هنوز به عنوان اساس فرهنگ مردم هاوایی می باشد .

پادشاه کامهامیهای اول، در سال ۱۷۹۰ به ماوی حمله کرد و در جنگی بی نتیجه شرکت جست و سرانجام چند سال بعد ماوی را تحت کنترل خود درآورد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. هادى نظرى گفت:

    لطفا جهت مسافرت به هاوايى راهنماى بفرماييد
    در ضمن جهت رزرو تور قبمت بليد و هتلهاى تاپ اطلاعات ميخوام
    با تشكر