مراکز خرید آلانیا

آلانيا شهري تاريخي و خوش آب و هوا است که در جنوب کشور ترکيه و در ۱۲۰  کيلومتري شرق شهر آنتاليا واقع شده. این شهر از شمال توسط کوههاي توروس و از جنوب به وسیله درياي مديترانه محدود شده است. آلانيا به طور غير قابل تصوري در دهه گذشته رشد کرده به طوري در جلب رضایت توریستان بسیار موفق عمل کرده است. اماکن مسکوني و توريستي و مراکز خرید متعدد این شهر شاهدی بر این مدعا است. اگر در آلانیا  قصد خرید  دارید می توانید سری به مراکز خرید این شهر بزنید که به خصوص  در فصل های توریستی تا ساعات اولیه بامداد باز هستند . بهترین کالای فروش این مراکز خرید ابریشم می باشد. مراکز خرید این شهر بسیار شیک و مدرن هستند که در اینجا به شماری از آنها می پردازیم.

مرکز خرید بزرگ آلانیا

مرکز خریدآلانیا که در مرکز شهر آلانیا واقع شده از یک طرف به اسکله آلانیا و از سمت دیگر به خیابان ۲۵متری آلانیا منتهی می شود . نزدیکی این مرکز به اسکله موقعیت ممتازی است که به مشتریان خود اجازه می دهد تا از تماشای منظره دریای مدیترانه از روی اسکله بهره مند شوند. این منطقه پر از لباس فروشی و فروشگاههایی برای خرید سوغاتی  است. در قسمت جنوبی این منطقه و در نزدیکی اسکله رستوران های مختلف و هتل های بسیاری وجود دارد که در جذب توریست نقش مهمی را بر عهده دارد. در بازار آلانیا صرافی های متعددی قرار دارند که می توانید مبادلات ارزی خود را در آنجا انجام دهید.

مرکز خریدپلومریا

در منطقه قدیمی کارگیجاک شهر آلانیا ساختمان دو طبقه ای خود نمایی می کند که متعلق به مرکز خرید پلومریااست . این مرکز در تابستان سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد و روز به روز بر وسعت وامکانات آن افزوده می شود. مغازه ها را می توانید در طبقه اول پیدا کنید . در طبقه  دوم  نیز  رستوران و کافه تریا بزرگی با  منظره زیبا و رویایی از دریای مدیترانه  پذیرای مسافرین عزیر میباشد .

مرکز خرید آلانیوم

تا سال ۲۰۱۴ بزرگترین و معروفترین مرکز خرید شهر آلانیا محسوب می شد و با ۹ سال سابقه مکانی است که بسیاری از توریست ها را به خود جذب کرده.

اجناسی مانند لباس،لوازم منزل،وسایل آرایشی وکتاب و… از چیزهایی است که در این بازار یافت می شود. برخی از مارکهای معروف لباس را می توانید در فروشگاه های اینجا بیابید.

مراکز خرید خیابان آتاتورک

خیابان آتاتورک در واقع  خیابان اصلی شهر  آلانیا  و جزو قدیمی ترین مناطق شهر است . اگر قصد خرید در آلانیا را دارید حتما سری به این خیابان بزنید . علاوه بر بوتیک های محلی رنگارنگ که  در سر تا سر این خیابان قرا گرفته اند ، شعبه فروش ماوی ، نمایندگی آدیداس ، نمایندگی نایک ، شعبه بزرگ ال-سی- وایکیکی   نیز در این خیابان واقع شده است.

این نمایندگی های به شما می گویند که چطور می توانید نمونه های اصل را از تقلبی تشخیص دهید. علاوه بر  مراکز خرید  این خیابان  پر از رستوران  و کافه تریا  است و پر تردد ترین منطقه شهر آلانیا محسوب می شود . وجود هتل ها متعدد در این منطقه موجب  افزایش  تعداد توریست ها  در این منطقه شده است.

مطالب مرتبط