جاذبه های توریستی شهر آلانیا

شهر آلانیا همچون آنتالیا یکی از پر رونق ترین و توریستی ترین شهرهای ترکیه است که دارای مکان های تاریخی و طبیعی زیادی برای توریست هاست. در این مقاله به معرفی چند مرکز مهم گردشگری آلانیا می پردازیم

Alanya Castle (قلعه آلانیا)

این قلعه از قدیمی ترین قلعه های دنیا است که در الانیا واقع شده است و از ساحلی زیبا بهره مند است.
قلعه آلانیا شامل کلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، حمام سلجوقی ، اماکن باستانی ، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاء الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی است. غروب ها در این قلعه مناظر زیبایی شکل می بندد که باید حتما آن ها را ببینید.

 

برج سرخ

برج سرخ یکی از جالبترین برج های دنیا است که به صورت ۸ ضلعی در اضلاع منظمی ساخته شده است. می گویند قلعه سرخ نماد ۱۳ شهر است. اسکله ای که در کنار آن قرار دارد بر زیبایی اش افزوده است. برج سرخ برای محافظت از کارخانه کشتی سازی و حملات دریایی و … ساخته شده بود و مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

 

Damlatash

این غار از جمله غارهای قندیلی است که توریست ها می توانند از آن در ایام روز و شب دیدن کنند. می توان گفت محیط این غار بسیار متفاوت از سایر غار هاست و دیدار از آن هیجان دارد.

 

 

 

قایق بادبانی رودخانه ماناوگات

دره ی ماناوگات یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری است که برای دیدن از آن می توانید از تورهای داخلی استفاده کنید. قایق رانی به همراه مربیان کار آزموده از ویژگی های تفریحات این محل است. در این محل رستوران هایی روباز برای صرف غذا وجود دارد.

 

 

Water Planet Aqua Park (پارک آبی واتر پلنت)

پارک های آبی عموما بیرون از شهر هستند. در آلانیا نیز در فاصله ی ۳۵ کیلومتری پارک آبی مشهوری واقع شده است که سرسره های آن سر به فلک کشیده اند. در این محل می توانید انواع و اقسام ورزش های آبی را تجربه کنید.

 

 

دلفیناریوم

اگر بیرون از شهر آلانیا هستید به ۱۸ کیلومتری این شهر بروید و از نمایش های دلفین ها دیدن کنید.  به طور کلی در ترکیه یکی از مهم ترین شو ها شوی دلفین هاست که در بسیاری از پارک ها نیز ارائه می شود.

 

مطالب مرتبط