مزیت های سفر با قطار

در این پست از سایت گردشگرها قصد داریم مزیت های سفر با قطار برای شما بیان کنیم ,اگر چه در خرداد ۹۹ بیست درصد بلیط قطار افزایش داشته است ,ولی هم اکنون هزینه بلیط قطار از بلیط هواپیما ارزان تر می باشد.

 

یکی از دلایل زیاد انتخاب قطار برای سفر در سراسر دنیا امن بودن آن نسبت به سفر با هواپیما و سایر وسیله های نقلیه می باشد که حتی در اروپا سفر با قطار بسیار محبوب تر از هواپیما می باشد. برای این انتخاب دلایلی وجود دارد که برای شما بیان خواهیم کرد تا برای سفر با قطار برنامه ریزی داشته باشید.

 

سفر با قطار برای شما این امکان را فراهم می کند در طول مسیر منظره های بسیار زیبا و بکر مثل بیابان ها و همچنین از بین جنگل ها عبور میکنید را شاهد باشید و برای شما مثل یک ورقه های کتاب صفحه هایی از مناظر عوض می شود.

از جمله سایر مزیت هایی دیگر سفر با قطار می توان امنیت آن نسبت به هواپیما و ماشین بیان کنیم به این صورت که در صورت استفاده از قطار نگران تصادفات غیر منتظره و یا گمراه شدن در جاده ها ندارید و با آسایش بهتری می توانید در طول مسیر استراحت داشته باشید.

 

یکی دیگر از خوبی های انتخاب قطار برای سفر ,نداشتن محدودیت حمل بار می باشد.شما می توانید با خیال راحت هر وسایل را در چمدان خود به همراه داشته باشید و از اینکه اضافه بار از شما دریافت کننند نداشته باشید.

برای انتخاب و راحتی در قطار بستگی به طول مسیر و انتخاب شما دارد که چند مدل قطار برای مسافرین وجود دارد: قطارهایی با کوپه های چهار نفره ,کوپه های شش نفره و همچنین قطارهایی با صندلی اتوبوسی وجود دازد که هزینه های بلیط قطار بستگی به انتخاب شما دارد .در مجموع هزینه بلیط قطار از بلیط هواپیما برای یک سفر ارزان تر می باشد.

 

اگر دقت کرده باشید همیشه فرودگاه ها در خارج از شهر می باشد, اما ایستگاه های قطار در نزدیک های شهر ها می باشد که از مزیت های دیگر انتخاب قطار در دسترس بودن بهتر آن برای هر مسافر می باشد.

 

اما معایبی هم از نظر مسافرین قطار داشته است و دارد که در این پست بیان می کنیم تا بهتر آشنا شوید:

یکی از معایب انتخاب قطار برای سفر برای مسافرینی می باشد که برای اولین بار قصد سفر با قطار دارن و آنها کمی برای سوار شدن و رفتن به کوپه مورد نظر در مرحله اول سردرگم خواهند شد ,اما در مدت زمان کوتاه واگن و کوپه مورد نظر خود را خواهند یافت.

یکی دیگر ازمعایب قطار برای سفر هایی که مسیر طولانی دارند می باشد که به دلیل مسافت زیاد ,سرعت قطار را نسب به مسیرهایی نزدیک کمتر میکنند.

 

نکته: به یاد داشته باشید همیشه برای انتخاب بلیط قطار سعی کنید کوپه های اول و آخر قطارها انتخاب نکنید.زیرا در این کوپه ها بر روی چرخ های قطار قرار دارند و سر و صدای زیادی نسبت به سایر کوپه های دیگر دارند.

 

مطالب مرتبط