راهنما و دیدنی های سفر به تاجیکستان

یکی از سفرهای پر طرفدار بین ایرانی ها که به دنبال تورهای خارجی مناسب هستند,سفر به تاجیکستان می باشد.ما در این مقاله قصد داریم برای شما بازدیدکنندگان محترم سایت گردشگرها راهنمایی لازم برای یک سفر خوب به تاجیکستان بیان کنیم و همچنین خلاصه ای از مکان های دیدنی این کشور را برای شما معرفی کنیم,با ما همراه باشید…

 

یکی از خصوصیات خوب سفر به تاجیسکتان این می باشد که فرهنگ مردم این کشور تقریبا مشابه کشور ما ایران و همچنین زبان مردم این کشور بسیار نزدیک به زبان ایرانی می باشد.پس همین دو دلیل مزیت خوبی برای سفر به تاجیکستان می باشد.

اگر قصد دارید به عنوان گردشگر به تاجیکستان سفر کنید باید شما ابتدا ویزای توریستی این کشور بگیرید.با ویزای توریستی تاجیکستان می توانید ۴۵ روز در این کشور اقامت داشته باشید اما یکی از نکاتی که باید توجه کنید این است اگر قصد دارید با ویزای توریستی ۴۵ روز در این کشور بمانید شما بعد از ۳۰ روز اقامت باید درسیستم OVIR هم ثبت‌نام کنید.

حال بعد اخذ ویزای تاجیسکتان برای شما از هزینه های این کشور بیان می کنیم ,ما هزینه ها را در سه بخش برای شما توضیح می دهیم :

اگر شما می خواهید سفری کم هزینه داشته باشید ,برای هر روز تقریبا ۱۰۰ دلار هزینه می شود,به این صورت که برای اقامت در خانه های محلی که تقریبا هر شب ۱۰ دلار ,هزینه غذا که خودتان تهیه کنید ۵ دلار و هزینه جابه جایی با اتوبوس تقریبا برای بازدید از مکان های دیدنی رایگان ,اما هزینه تاکسی ۴۵ دلار می باشد.

حال اگر بخواهیم در سفر به تاجیکستان هزینه ای متوسط داشته باشیم باید گفت که :هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار می باشد ,به این صورت که هزینه یک شب اقامت اتاق دونفره با سرویس و حمام ۵۰ تا ۱۰۰ دلار,سه وعده غذا در خانه‌ی افراد محلی ۱۵ دلار و اجاره ماشین با راننده یعنی دربست ۸۰ دلار می شود.

اما اگر قصد دارید بصورت لوکس در تاجیکستان بگذرانید باید هزینه ای بیش از ۲۰۰ دلار داشته باشید به این صورت که اتاق لوکس در هتل در شهر مرکز استان ۱۲۰ دلار,اهار و شام در رستوران‌های بین‌المللی ۳۰ دلار و همچنین کرایه ماشین با راننده-راهنما ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار برای شما هزینه می شود.

واحد پول تاجیکستان سامانی است,شما می توانید دلار همراه خود ببرید و بعد در بانک های این کشور تبدیل به واحد پول این کشور کنید.البته در بعضی از مکان های دلار هم پذیرفته می شود.

برای سفر به تاجیسکتان علاوه از فرودگاه تهران می توانید از فرودگاه مشهد هم به این کشور سفر کنید که تقریبا با توقف های هواپیما حدود ۱۲ ساعت طول میکشد تا به پایتخت تاجیکستان برسید.

حال اگر می خواهید به تاجیکستان سفر کنید باید بدانید که بهترین زمان چه فصلی برای سفر به این کشور می باشد:بدانید که از اواسط ژوئن تا سپتامبر شهرهای تاجیکستان پر بازدید و شلوغ می باشد اما از ماه اوریل تا می، هوا در مناطق کم‌ارتفاع‌تر معتدل و بارندگی وجود دارد ,اما در ماه نوامبر تا فوریه، دمای هوا در پامیر به منفی ۲۰ تا منفی ۴۵ درجه‌ی سانتی‌گراد هم می رسد.پس نتیجه میگیریم که سفر به تاجیکستان بهار بهترین فصل و زمستان بدترین فصل است.

حالا که با خلاصه از راهنمای سفر به تاجیسکتان اشنا شده اید در این بخش برای شما مکان های دیدنی و تاریخی این کشور معرفی میکنیم تا با یک برنامه ریزی صحیح بتوانید بهترین سفر را برای خود رقم بزنید.

پارک رودکی

یکی از مکان های بسیار دیدنی در دوشنبه پایتخت این کشور که نام این پارک از شاعر معروف پارسی‌گوی گرفته شده است.این پارک بسیار زیبا بین گردشگران بسیار مورد توجه قرار گرفته است که مردم شهر دوشنبه هم زیاد به این پارک زیبا می روند.

باغ وحش دوشنبه

یکی از معروف ترین مکان های تفریحی و دیدنی پایتخت تاجیکستان,باغ وحش این شهر می باشد.باغ وحش دوشنبه جز بهترین مکان‌های دیدنی تاجیکستان است.در این باغ وحش حدود ۶۰۰ حیوان نگهداری می شود.
آدرس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان اسماعیل سامانی

قلعه حصار تاجیکستان

این قلعه تاریخی در دره ای با نام حصار واقع شده است که از قدیمی‌ترین اماکن تاجیکستان می باشد.این مکان تاریخی در غرب شهردوشنبه قرار دارد که سابقه این قلعه به قرن هفدهم میلادی می باشد و از مکان های پربازید این کشور است.

 

دریاچه علاءالدین

یکی از دریاچه های بسیار تمیز با آبی شفاف و دیدنی که مخصوص شنا می باشد.اب دریاچه خنک است و از نکات جالب این رودخانه ای است که ماهی در این دریاچه وجود ندارد.

 

خلاصه ای از راهنمای سفر به تاجیسکتان در این پست برای شما بیان کرده ایم که در مقاله های بعدی از این کشور برای شما بیان میکنیم.

 

 

 

مطالب مرتبط