نکات مهم سفر به مالزی

یکی از بهترین کشورهای آسیایی برای تفریح و گشت گذار مالزی می باشد.مالزی یکی جز کشورهایی می باشد که ایرانی های زیادی برای تفریح به خود جذب کرده است.اگر در لیست تورهای مسافرتی کمی سرچ کنید,می توایند ببنید که تور مالزی همیشه وجود دارد.

ما در این پست قصد داریم نکاتی در مورد سفر به مالزی برای شما بگوییم تا سفر بهتر و راحت تری داشته باشید.مالزی علاوه بر مساجد و معابد دیدنی و زیبا ,فرهنگ و آداب و رسوم خاصی دارند و گپ و گفت با آن ها، شما را به دنیای دیگری خواهد برد که حتما از سفر خود راضی می شوید.به یاد داشته باشید کشور مالزی برای شما هیجان انگیز می باشد,اکثر مسافرین که با تور مالزی به این کشور سفر کرده اند از جذابیت سرگرمی های مدرن، معماری های اسلامی باشکوه، پارک های ملی فوق العاده، تفریحات این کشور راضی بوده اند.

۱- امکان پرواز برای همه

نکته اول این می باشد که در مالزی شما می توانید با هزینه بسیار کم از پرواز استفاده کنید.اگر پرواز مالزی را تجربه کرده اید ,دیده اید که اقشار مختلفی از سطوح گوناگون جامعه از پرواز استفاده می کنند .مالزی حدود ۱۸ مقصد داخلیِ هوایی دارد که شما می توانید به راحتی و با کمترین هزینه با خرید یک تور از کوالالامپور، منطقه ی زیبای جورج تاون را بازدید کنید و در وقت و زمان شما هم صرفه جویی می شود.

۲- کرایه تاکسی های منصفانه

برای جابه جایی در مالزی اگر قصد دارید که تاکسی را انتخاب کنید به یاد داشته باشید هزینه ان بسیار پایین است .اما یکی از دلیل های پایین بودن هزینه های تاکسی در مالزی نداشتن بهداشت و اغلب آلوده بودن تاکسی ها می باشد.

به یاد داشته باشید قبل از سفر به مالزی اپلیکیشن هایی چون ایزی تاکسی (easy taxi) و مای تکسی (My Teksi) روی گوشی خود نصب کنید ,زیرا اگر قصد جابه جایی با تاکسی دارید از این برنامه ها برای خدمات بهتر شما می باشد زیرا اگر قصد گرفتن تاکسی بصورت عادی در مالزی دارید باید بدانید که ساعت ها باید صبر کنید.

۳- میلو

میلو نوشیدنی معروف مالزی می باشد که کاکائو و دانه های غلات مواد تشکیل دهنده آن می باشد .شما می توانید در همه جای مالزی این نوشیدنی بسیار خوشمزه را پیدا کنید.معروف ترین آن میلو گودزیلا می باشد که برای تهیه ی آن از بستنی هم استفاده می کنند.

۴-کلمه بیکن

به یاد داشته باشید انواع غذاها در مالزی طبخ می شود.ما معنای کلمه بیکن برای شما می گوییم,بیکن یعنی نام غذایی غیر حلال است که با گوشت خوک پخته می شود.در رستوران های مالزی بیشتر غذاهای حلال طبخ می شوند و اکثر رستوران های چینی بیکن های خوک  دارند و رستوران های بومی این کشور بیکن ها با گوشت مرغ، بوقلمون یا گاو برای مهمانان پذیرایی می کنند.

۵- تنوع گیاهی و جانوری بی نظیر مالزی

جنگل های مالزی بسیار دیدنی و تماشایی می باشد .اگر در فیلم ها ببرهای دیده اید و فکر کرده اید این نوع ببر مثل افسانه می باشد و دیگر از این حیوانات وجود ندارد,بدانید که اشتباه کرده اید زیرا در جنگل انبوه مالزی آزادانه زندگی می کنند.همچنین شما می توانید رز های صورتی در این کشور ببنید.

۶- پنانگ

اکثر ایرانی هایی که به مالزی سفر می کنند بیشتر وقت خود برای تفریح در کوالالامپور صرف می کنند.ما برای شما پیشنهاد می دهیم حتما پنانگ (Penang) سر بزنید.پنانگ غذاهای معروفی دارد که شما باید در صف های طولانی رستوران ها برای غذاخوری های معروف پنانگ نوبت بگیرید.

به یاد داشته باشید بهترین غذاهای خیابانی جهان در پنانگ سرو می شوند ,پس حتما تجربه و تست غذا ها در پایتخت آشپزی مالزی از دست ندهید.

مطالب مرتبط