دیدنی های دهلی

اگر قصد مسافرت خارجی دارید ,حتما حتما تور هند را یکی از گزینه های خود قرار بدهید.زیرا دهلی هند چیزی بیشتر از شهر عشق است.شما می توانید با تور دهلی ی سفر بسیار رویایی داشته باشید.زیرا در دهلی چندین اثر تاریخی و جاذبه‌ی گردشگری در یک سو و فرودگاهی در سطح جهانی و مترو در سویی دیگر و همچنین غذاهای خیابانی، مراکز خرید، فروشگاه‌هایی با اجناس ارزان‌قیمت، مکان‌های مذهبی، تئاتر و هزاران جای دیگر برای تفریح و سرگرمی همه و همه دست در دست هم داده‌اند تا گردشگران را وسوسه کنند که به این شهر تاریخی و پرجنب‌وجوش بروند.

در این پست قصد معرفی مکان های دیدنی دهلی را برای شما داریم,امیدواریم بتوانیم به خوبی آن را برای شما معرفی کنیم تا بتوانید یکی از تورهای گردشگری را که مناسب سلیقه شما می باشد انتخاب کنید.

معبد نیلوفر آبی

این معبد که به شکل گل نیلوفر آبی ساخته شده است معبد بهائیان می باشد.این معبد شب ها بسیار دیدنی می باشد .زیرا با روشن کردن چراغ نمای زیبایی را بوجود می آورد.این بنا از سنگ مرمر سفید ساخته شده و متعلق به دین ساختگی بهائیت است.این بنا به دلیل سازه‌ی آن و باغ‌ها و برکه‌های اطراف آن است که از محبوب ترین مکان های دیدنی دهلی شده است.

معبد آکشاردام

اگر از افرادی که به دهلی سفر کرده اند بپرسید از مکان های دیدنی دهلی که بسیار زیبا می باشد نام ببرید,حتما معبد آکشاردام را برای شما معرفی می کنند.طبق آمارها همه ساله ۷۰ درصد تمام گردشگرانی را که به دهلی سفر می‌کنند به این معبد برای بازدید می روند.اگر قصد سفر به هند دارید ما برای شما بازدید از این معبد را پیشنهاد می دهیم .

ساعت بازدید از سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعدازظهر باز است، اما دوشنبه امکان بازدید از معبد آکشاردام وجود ندارد.

گالری ملی هنر مدرن

اگر اطلاعاتی در مورد هند و همچنین دهلی دارید,می دانید که شهر شلوغ و پر از سر و صدا می باشد.اگر به دنبال مکانی زیبا و ارام که لذت سفر را حس کنید ,ما برای شما پیشنهاد می دهیم که گالری ملی هنر مدرن را برای بازدید انتخاب کنید.زیرا گالری ملی هنر مدرن معماری باشکوه و بسیار زیبا دارد که می توانید آرامش همراه با هنر حس کنید.

برای رفتن به گالری ملی هنر مدرن شما می توانید با مترو در ایستگاه «خان مارکت» پیاده شوید (خط بنفش) را انتخاب کنید.

قلعه تغلق آباد

یکی از مکان های تاریخی دهلی قلعه تغلق آباد می باشد که موسس سلسله‌ی تغلق در سال ۱۳۲۱ میلادی بنا کرد.

شما می توانید یک روز آفتابی را در کنار این قلعه تاریخی سپری کنید و نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این بنا ایستگاه تغلق‌آباد است.

آرامگاه صفدر جنگ

یکی دیگر از مکان های تاریخی دهلی آرامگاه صفدر جنگ می باشد که آخرین چراغ معماری مغول می باشد.شما در این مکان تاریخی می توانید ساعت ها بدون سر و صدا و در ارامش بازدید داشته باشید.بهترین مسیر برای رفتن به این مکان با مترو می باشد که در ایستگاه جور باغ (Jor bagh) پیاده شوید.

قلعه پورانا و پارک ملی جانورشناسی

اگر قصد بازدید به قلعه پورانا در دهلی دارید ,حتما بعد از آن به پارک ملی جانورشناسی هم سری بزنید .به زبان عامیانه به پارک ملی جانورشناسی باغ وحش دهلی هم می گویند.این باغ در مساحتی بیش از ۱۷۶ هکتار قرار دارد و در آخر هفته‌های بسیار شلوغ می‌شود.اگر با خانواده به دهلی رفته اید و قصد تفریح خانوادگی دارید این باغ را از دست ندهید زیرا فعالیت‌های سرگرم‌کننده و خنده‌دار اسب‌های آبی و دیگر حیوانات بسیار زیبا می باشد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این مکان ایستگا «Pragati Maidan» است.

باغ پنج حس

از اسم متفاوت این باغ باید فهمید که مکانی خاص می باشد .باغ پنج حس را می توان باغی برای درمان چشم ها دانست. باغ ۵ حس ۲۵ مجسمه و نقاشی‌های دیواری دارد که به نمایش گذاشته شده‌اند و دارای گردشگاه‌هایی است که توسط گل‌های معطر و درختچه‌ها و بوته‌های زیبا احاطه شده‌اند.باغ پنج حس دهلی یکی از مکان های عاشقانه دهلی می باشد.

شما می توایند یک روز بسیار عالی در این باغ سپری کنید,وجود رستوران و مرکز خرید کار را برای شما هم آسان تر کرده است.نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این باغ، ایستگاه «ساکت» است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ali گفت:

    شهر قشنگی هست ولی متاسفانه خیلی کثیفه آلودگی هواش زیاده