سوغات تایلند

تایلند هم جز کشورهایی می باشد که گردشگران زیادی ,خصوصا ایرانی ها به این کشور سفر می کنند.بیشتر کسانی که با تور به تایلند می روند ,راهنمای گردشگران برای آنها معرفی می کند اغلب سوغاتی های تایلند,اما اگر بصورت انفرادی به تایلند قصد سفر دارید یا اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر ازسفر به تایلند می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

یکی از مکان های خوب برای خرید در تایلند ,خصوصا بانکوک در جاده سیلوم، در امتداد جاده سوخومویت قرار دارند که از خیابان ۴ شروع می‌شوند، و همچنین در جاده خائو سان و در محله چینی‌ها می باشد که قیمت های آن نسبتا به سایر فروشگاه های بانکوک بسیار بهتر می باشد.

ظروف مخصوص تایلند

یکی از سوغاتی های سنتی تایلند ظروف زیبای این کشور می باشد که در طرح ها و رنگ های زیادی در بازار تایلند برای فروش وجود دارد.

ظرف چانگ لون

این ظرف در تایلند مخصوص پخته شدن نارگیل در کوره می باشد که بسیار متفاوت می باشد.

ظرف هوی چو

این ظرف خاص در تایلند از یک نوع خاص خرچنگ ساخته است که سوغاتی بسیار متفاوتی می باشد.

ابریشم و کتان در تایلند

یکی از معروف ترین سوغاتی های تایلند ,ابریشم این کشور می باشد که بازار های زیادی در سرتاسر شهر بانکوک و دیگر نقاط پر گردشگر تایلند برای جذب مشتری همیشه با قیمت های متفاوتی برای فروش وجود دارد.به دلیل زیادی بودن مغازه های ابریشم فروشی در همه نقاط تایلند شما می توانید اصل و تقلب آن ها را تشخیص دهید.شما می توانید با آزمایش کردن آن به این صورت که یک نخ را امتحان کنید و آن را بسوزانید، ابریشم باید بویی نظیر پر یا موی سوخته بدهد.بهترین و معروف ترین مرکز فروش ابریشم در تایلند کمپانی ابریشم جیم تامپسون است.

فیل‌ها و مجسمه‌های بودا در تایلند

یکی از نمادهای تایلند,فیل‌ها و مجسمه‌های بودا می باشد.شما می توانید این مجسمه ها در سایز مختلف خریداری کنید و در سرتاسر تایلند از سوغاتی ها خریداری کنید.

مطالب مرتبط