قوانین ورود به تایلند

نکاتی که شما باید در سفر به تایلند رعایت کنید را قصد داریم برای شما بگوییم تا مقررات و قوانین ورود به خاک این کشور رعایت کنید. به طور مثال در این قوانین گفته شده که باید چه مواردی همراه داشته باشید، چه مواردی همراه نداشته باشید و یا اندازه بیش از حد چه کالاهایی مجاز است. قوانینی که برای شما ذکر میکنیم از سایت های معتبر تایلند گرداوری شده است.

اطلاعات اولیه تایلند را بدانید

پایتخت تایلند: بانکوک

واحد پول و ارز مبادلاتی: بات (THB) | هر ۱ بات تایلند (معادل ۳۳۰ تومان)

اختلاف ساعت با تهران: ۳ ساعت و نیم جلوتر

کد تلفن کشور: ۶۶+

روزهای کاری بانک ها: تمام هفته به جز شنبه و یک شنبه

اگر قوانین ورود به هر کشور را رعایت کنید ,می توانید در فرودگاه های کشور های خارجی به راحتی بعد از خروج از هواپیما بگذرید,اما اگر قوانین را رعایت نکنید دچار دردسرها و همچنین اتلاف وقت میشود.

لوازم همراه مسافر برای تایلند

شما اگر یک پاسپورت معتبر داشته باشید می توانید برای ورود به تایلند از موارد ممنوع این حد را به همراه داشته باشید:

۲۰۰ نخ سیگار یا ۲۵۰ گرم تنباکو یا سیگار برگ با وزن برابر
۱ لیتر نوشیدنی الکلی

موارد ممنوعه (بدون مجوز) برای ورود به تایلند

۱- هرگونه دارو با ماهیت مخدر مانند هروئین

۲- شمش طلا: در صورتی که مجوز ورود شمش طلا ندارید، می توانید شمش های طلای خود را در هنگام ورود در فرودگاه بگذارید و در هنگام بازگشت آن را تحویل بگیرید.

۳- گوشت از هر کشور مبتلا به جنون گاوی یا تب برفکی از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اما اگر قصد سلاح به کشور تایلند دارید باید بدانید که:

ورود هرگونه سلاح گرم و مهمات از جمله مواد منفجره یا وسایل آتش بازی، لازم است از قبل پروانه ورود از وزارت کشور تایلند دریافت کنید.

قوانین ورود مایعات، اسپری و ژل ها به تایلند

توجه داشته باشید که وقتی که قصد سفر با هواپیما به تایلند دارید باید نکاتی را رعایت کنید:

۱- در صورتی که این وسایل جزو لوازم شخصی شما هستند و می خواهید آن ها را همراه خود به کابین هواپیما ببرید، باید در بسته هایی به اندازه ۱۰۰ میلی لیتر و یا کمتر باشند. در نهایت تمام این موارد باید در پلاستیک های شفاف و زیپ دار در کنار هم باشند و اندازه آن ها نباید بیش از ۱۰۰۰ میلی لیتر باشد.
۲- اگر اسپری، عطر و دیگر مایعات را از فروشگاه های دیوتی فری فرودگاه خریده اید، نباید پک و مهر و موم آن باز شده باشد. در غیر این صورت شامل بند اول می شود و از ورود آن جلوگیری می کنند. البته لازم است کاغذ خرید را برای اثبات تاریخ خرید این لوازم ارائه دهید.
۳- همان طور که اشاره شد اگر مایعات، اسپری و دیگر لوازمی از این جنس دارید که حجم آن ها بیش از ۱۰۰ میلی لیتر است، کافیست آن ها را با چمدان به بخش بار بفرستید. در این صورت به مشکلی برنمی خورید.

نکته قابل ذکر:فروشگاه های دیوتی فری یا Duty Free Shop، فروشگاه هایی هستند که خرید از آن ها با معافیت از پرداخت مالیات همراه است. این فروشگاه ها را می توانید در فرودگاه های بین المللی بیابید.

همچنین باید بدانید که:

۱- ورود برخی از گونه های گیاهی نیاز به مجوز دارد که باید از وزارت کشاورزی تایلند دریافت شود.

۲- در صورتی که ارزش لوازم شخصی شما بیش از ۱۰۰۰۰ بات تایلند (معادل ۳,۳۵۰,۸۴۰ تومان) باشد لازم است در هنگام ورود اعلام کنید تا در دفتر گمرکی به ثبت برسد.

مقررات مخصوص حیوانات خانگی برای ورود به تایلند

دقت داشته باشید اگر قصد سفر به تایلند دارید باید بدانید که قبل از سفر به این کشور که حیوان خانگی به همراه دارید شما باید مجوز داشته باشید و این مجوز را باید پیش از سفر به تایلند، از وزارت دامپزشکی دریافت کنید.

نکته دوم این می باشد که حیوان شما گواهی سلامت داشته باشد و باید حیوان خانگی شما دارای گواهی سلامتی به زبان انگلیسی باشد که توسط یک دامپزشک معتبر و شناخته شده از کشور مبدا امضا شده باشد. همچنین صاحب حیوان خانگی باید ۱۵ روز پیش از ورود به کشور تایلند، این موضوع را به ایستگاه قرنطینه حیوانات فرودگاه تایلند خبر دهد.

اگر حیوان خانگی شما که به همراه دارید سگ یا گربه می باشد :

۱-واکسن هاری در صورتی که کشور مبدا در ۱۲ ماه گذشته عاری از این بیماری نبوده است.
۲- واکسن طاعون سگ ها، هپاتیت، پاروویروس
۳- برای سگ ها همچنین باید واکسن تب شالیزار نیز زده شده باشد و یا سگ شما ۳۰ روز پیش از خروج شما از کشور، تست تب شالیزار را داده باشد.

نکته:گواهی تمام این واکسن ها باید ۲۱ روز پیش از خروج از کشور صادر شده باشد.

اما اگر قصد دارید پرنده به همراه خود به تایلند ببرید باید بدانید که:

۱- پرنده خانگی شما باید عاری از آنفولانزا باشد و مدت زمانی که در کشور شما زندگی کرده و یا از تخم درآمده باید بیش از ۶ هفته باشد.
۲-پرنده خانگی شما باید پیش از سفر، قرنطینه ای ۲۱ روزه را زیر نظر یک سازمان رسمی دامپزشکی گذرانده باشد.

نکات مهم

۱- توجه داشته باشید که تمام حیوانات خانگی پس از ورود به تایلند باید دوره ای ۳۰ روزه در محیط قرنظینه بگذرانند تا اجازه ورود به کشور را داشته باشند. تمام هزینه های نگهداری در این مکان به عهده صاحب حیوان خانگی است.

۲- حیوانات خانگی را می توانید همراه وسایل و چمدان (در قسمت بار یا کابین هواپیما) با خود به داخل فرودگاه بیاورید.

۳- ورود سگ های پیت بول و استفوردشایر تریر آمریکایی به کشور تایلند ممنوع است.

۴- اگر می خواهید حیوانی خانگی از تایلند خریداری کنید و آن را از کشور خارج کنید، نیاز است مجوز خروج دریافت کنید.

اگر قصد ورود و خروج ارز از تایلند دارید باید بدانید که :

با ویزای ترانزیت: هر فرد حداکثر ۱۰۰۰۰ بات تایلند (معادل ۳,۳۵۰,۸۴۰ تومان) و هر خانواده حداکثر ۲۰۰۰۰ بات تایلند (معادل ۶,۷۰۱,۶۹۰ تومان)
با ویزای توریستی: هر فرد حداکثر ۲۰۰۰۰ بات تایلند (معادل ۶,۷۰۱,۶۹۰ تومان) و هر خانواده حداکثر ۴۰۰۰۰ بات تایلند (معادل ۱۳,۴۰۳,۳۹۰ تومان)

برای ورود و خروج هر ارز خارجی به کشور تایلند هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ البته اگر بیش از ۲۰۰۰۰ دلار (معادل ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) همراه دارید لازم است رقم آن را در بدو ورود یا خروج به مامور گمرک فرودگاه اعلام کنید.

برای خروج از تایلند هم مقررات را رعایت کنید:

۱-می توانید تنباکو و یا محصولات تنباکو را به میزان دلخواه و بدون محدودیت از کشور تایلند خارج کنید.

۲- خروج هرگونه وسیله عتیقه یا اشیای هنری بدون مجوز از کشور تایلند ممنوع است.

۳- خروج هرگونه اشیا مذهبی و بودایی از کشور تایلند ممنوع است.

مطالب مرتبط