عمارت شاپوری شیراز

شیراز شهر بهار نارنج که مکان های دیدنی و تاریخی زیادی دارد از جمله آرامگاه های حافظ و سعدی، باغ ارم و نارنجستان یا شاهچراغ که بسیار معروف می باشند.ما در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از مکان های دیدنی به نام عمارت شاپوری شیراز برای شما معرفی کنیم.

سایت گردشگرها برای شما علاقه مندان به تفریح و ایرانگردی در این مقاله باغ و عمارت شاپوری شیراز را بیشتر معرفی میکند,پس با ما همراه باشید.

عمارت شاپوری یک ساختمان بسیار زیبا دارد که معماری منحصر به فرد و اروپایی این ساختمان بسیار زیبا و محبوب می باشد.این ساختمان که نورپردازی بسیار عالی دارد,شب ها بسیار دیدنی و جالب می باشد.عمارت شاپوری دارای ستوران و همچنین نمایشگاه آثار هنری می باشد که می توانید از آن هم استفاده کنید.

آشنایی با باغ و عمارت شاپوری شیراز

عمارت شاپوری شیراز را برای شما بیشتر معرفی کنیم,این عمارت با ۸۴۰ مترمربع زیربنا در باغی به همین نام به وسعت ۴۶۳۵ مترمربع در محله انوری شیراز و خیابان کریم خان به دست معمار، حاج ابوالقاسم مهندسی ساخته شده که با بهره گیری از معماری اروپایی، ستون های قرینه و رنگی، تزیینات و گچ بری های رنگی بسیار شیک و زیبا طراحی و معماری شده است.این عمارت در تاریخ ۱۶ مهرماه ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

شما می توانید علاوه بر یک گردش در این باغ و امارت ,به رستوران و کافی شاپ این عمارت بروید و از انواع غذاهای سنتی ایرانی، فست فود، نوشیدنی های گرم و سرد در آن در فضای دلچسب باغ و عمارت با دیدی فوق العاده به منظره اطراف، سرو  کنید.

برای آشنایی با فرهنگ شیراز در این عمارت نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی فارس وجود دارد که که می توان با گردشی داخل خانه، از تماشای هنر اصیل ایرانی در میان عمارتی اروپایی لذت برد و با جلوه های فرهنگ ایران و شیراز بیشتر آشنا شد.

مسیر دسترسی

آدرس: استان فارس، شهر شیراز، بلوار کریم خان زند، خیابان انوری، خانه شاپوری شیراز

دسترسی به خانه شاپوری از طریق مترو و اتوبوس امکان پذیر است. شما می توانید در ایستگاه مترو زندیه از قطار پیاده شوید و با ۵۰۰ متر پیاده روی از طریق خیابان توحید و خیابان انوری به مقصد برسید.

هزینه ورودی: ۱۰۰۰ تومان

ساعت بازدید: ۰۸:۰۰ تا ۲۴:۰۰ یکسره

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Pickkkkkk گفت:

    ما دیشب مهمان رستوران بودیم.افتضاح بود.از برخورد پرسنل تا عدم اگاهی و شناخت سرمهماندار حتی از نوع غذا که توی منو اومده.کباب برگها سفت و خشک،گوجه ها سفید یا گندیده،کوبیده رو که دیگه نگم….بهشون اعتراض هم کردیم و حتما هم شکایت میکنیم.