باغ نارنجستان قوام

یکی از دیدنی های معروف شیراز ,باغ نارنجستان قوام می باشد.این باغ بسیار زیبای شیراز از مشهور ترین باغ های ایران می باشد که اکثر گردشگرانی که به شیراز سفر می کنند به این باغ دیدنی سری می زنند.

هنر های ایرانی که در ساخت این باغ و موزه ای که در باغ وجود دارد ,بسیار تماشایی می باشد که موزه ی این باغ اشیای اهدایی پروفسور پوپ، ایران شناس آمریکایی را در خود جای داده است.

باغ نارنجستان شیراز واقع در خیابان لطفعلی خان زند است که یکی از مهم ترین مکان های دیدنی و پر بازدید شیراز است و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.ساختمان زیبای این باغ که کاری از هتر ایرانی است و می توانید شما گچ بری، نقاشی سنتی، آینه کاری، آجرکاری، حجاری، معرق کاری و منبت کاری بصورت یکجا کنار هم ببنید و از هنر معماری ایرانی لذت ببرید.

عمارت اصلی باغ دو طبقه می باشد که در مجموعه ۲۰ اتاق و یک زیر زمین هم دارد .ساختمان زیبا که از دوران قاجار می باشد ,دارای دو ستون به طول ۹ متر، عرض ۵٫۱۰ متر و ارتفاع ۶ متر دارد که پایه گذار اصلی استقامت این عمارت زیبا می باشد.

آینه کاری های بسیار زیبای اتاق ها را از دست ندهید.شما برای دیدن اینه کاری ها می توانید در قسمت غربی، زیرزمینی بروید و بازدید کنید.

شما می توانید همه روزه به جز ایام سوگواری که تعطیلی رسمی می باشد از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۲۰:۳۰ و شش ماه دوم سال ۰۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰، ایام نوروز ۰۸:۰۰ تا ۲۱:۰۰ برای بازدید به این باغ زیبا در شیراز بروید.هزینه ورودی هر نفر ۳۰۰۰ هزار تومان می باشد.

تصاویری از باغ نارنجستان شیرازمطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. طراحی سایت گفت:

    به طور کلی میشه گفت شیراز جاهای دیدنی زیاد داره و یکی از بهشتهای ایران محسوب میشه.

  2. طراحی کارت گفت:

    واقعا جای زیباییست پیشنهاد میکنم حتما سر بزنید.