اطلاعات گردشگری روسیه

در این مقاله از سایت گردشگرها قصد داریم اطلاعات گردشگری روسیه را برای شما که قصد دارید به این کشور سفر کنید ,بیان کنیم.روسیه از نژادهای اسلاو شرقی می باشند که به زبان روسی سخن می‌گویند. بدانید که روسیه پهناورترین کشور جهان و همچنین پایتخت روسیه ,شهر مسکو هم بزرگترین شهر اروپا است.

مذهب رسمی روسیه مسیحیت و روبل هم واحد پولی این کشور می باشد که شهرهای کلیدی آن به جز مسکو که پایتخت این کشور است عبارتند از سن پترزبورگ، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود و قازان.

اگر قصد دارید به روسیه سفر کنید , جوری برای خود برنامه ریزی کنید تا در تعطیلات رسمی این کشور سفر نداشته باشید :

تعطیلات سال نو (اول تا پنجم ژانویه) اغلب با کریسمس ادغام شده و بیش از یک هفته می باشد.
کریسمس ارتودوکس (هفتم ژانویه)
روز دفاع از سرزمین (بیست و سوم فوریه)
روز جهانی زن (هشتم مارس)
روز بهار و کارگر (اول مه)
روز پیروزی (نهم مه)
روز روسیه (دوازدهم ژوئن)
روز اتحاد وحدت ملت (چهارم نوامبر)

روسیه هفتمین اقتصاد بزرگ جهان را در حال حاظر دارد که اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی الخصوص گاز این کشور می باشد.روسیه در مرز ابی با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی  و همچنین با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

بهترین زمان سفر به روسیه را اینگونه برای شما شرح دهیم تا نسبت به شرایط خود ,بهترین ماه را انتخاب کنید, مردادماه و اوایل شهریورماه گرم ترین روز ها را می توانید در روسیه داشته باشید و زمستان های سرد که دمای هوا در گاهی اوقات در مسکو به ۵۰- یا ۶۰- درجه سانتی‌گراد می‌رسد که اگر علاقه به برف و سرما دارید برای شما این فصل مناسب می باشد.اما فصل بهار در روسیه کمی مناسب سفر نمی باشد ,زیرا با اب شدن برف ها و رفت آمد در شهر کمی اذیت می شوید.اما تابستان روسیه دمای هوا به ۲۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد که هوای گرم و خشکی دارد.حال که شرایط فصول و آب و هوای روسیه را بهتر دانسته اید می توانید بهترین زمان سفر را با شرایط خود تنظیم کنید و سفر خوبی داشته باشید.

بیشترین جشن ها و فیستوال ها در روسیه می توان در مراسم سال نو و همچنین عید شکرگزاری و مراسم کریسمس می باشد . در فصل بهار روسیه هم فستیوال موسیقی بهاره بصورت محلی برگزار می شود (اردیبهشت ماه ).اما جشنواره فیلم در سال های فرد و در فصل پاییز در مسکو برگزار می گردد.

اما یکی از جاذبه های پرطرفدار و دیدنی روسیه که اکثر گردشگران و توریست ها که به روسیه سفر میکنند از آن بازدید می کنند را برای شما معرفی کنیم ,کاخ موزه هرمیتیج در شهر سنت پیترزبورگ که دارای ۳ میلیون اثر تاریخی هنری می باشد.یکی دیگر از مکان های دیدنی روسیه پارک لاپلند که دارای ۳۳ گونه مختلف پستانداران و پرندگان می باشد.

از شهر های دیدنی و بسیار زیبای روسیه می توان در اولویت شهر سنت پیترزبورگ را ابتدا معرفی کرد.این شهر دیدنی های زیادی دارد از جمله موزه هرمیتاژ، قصر تابستانی پیترهوف ، تئاترهای باله، رقصهای روسی و سایر برنامه های هنری که در این شهر برگزار می شود,البته یک زیبای خاصی دیگر دارد که این شهر شبیه شهر ونیز در ایتالیا تبدیل کرده است ,این می باشد که کاخ های بسیار زیبا در اطراف رودخانه وجود دارد و چشم اندازی زیبا شبیه به ونیز ایتالیا دارد.

برای سفر به روسیه شما باید ابتدا ویزای مخصوص روسیه از سفارت کشور روسیه دریافت کنید و همچنین برای رانندگی در این کشور هم به گواهینامه بین‌المللی (IDP) نیاز می باشد.

اختلاف ساعت ایران و روسیه

اگر قصد ارتباط تلفنی یا کنفرانس تلفنی با روسیه دارید ,باید با ساعت رسمی کشور روسیه هماهنگ باشید به اینگونه که ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر به وقت تهران ساعتی مناسب برای تماس تلفنی است که در روسیه در ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر زمان مناسب برای این کار می باشد.

پس بدانید که اگر شما در تهران زندگی می کنید و می خواهید با دوستی که در مسکو زندگی می کند و تماس تلفنی با آن در ساعت رسمی این کشور داشته باشید باید در ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ با آن تماس بگیرید که برای آنها برابر است با ۷ صبح تا ۱۱ ظهر .اختلاف ساعت ایران با روسیه برابر است با یک ساعت و نیم که بصورت عامیانه باید گفت روسیه یک ساعت و نیم از ساعت ایران عقب تر می باشد.

پرواز ایران به روسیه چند ساعت است؟

مدت زمان پرواز از تهران تا مسکو بدون هیچ مشکل و تاخیر پرواز ۴ ساعت می باشد که برای پرواز داخلی به سمت سنت پترزبورگ نیز، ۱ ساعت در پرواز در شرایط معمول خواهید ماند.

تمام پرواز های ایران به روسیه و همچنین به تمامی نقاط جهان، از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود و پرواز شما از تهران به مقصد روسیه هم در فرودگاه در فرودگاه بین المللی ونکووا ی مسکو به زمین می نشیند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. دانلود گفت:

    روسیه یکی از بهترین کشورهاست

  2. فیلم گفت:

    بسیار عالی