آیا روسیه ویزا می خواهد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای گردشگران و علاقمندان به تور روسیه پیش بیاید این است که آیا سفر به روسیه ویزا می خواهد ؟ پاسخ اینست خیر نمی خواهد چون طبق قانونی که اخیرا در روسیه تصویب شده است ، ایرانی ها و اتباع ۱۷ کشور دیگر می توانند به مدت ۸ روز بدون ویزا به روسیه سفر کنند. با تصویب این قانون سفر برای ایرانی ها راحت تر شده است و همچنین باعث بهبود صنعت گردشگری روسیه و بیشتر شدن امکان سرمایه گذاری های خارجی می شود.

 

دولت روسیه این قانون را که در مجلس سنای این کشور به تصویب رسیده است ، در سایت اینترنتی خود منتشر کرده است و حتی دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه هم در سخنرانی خود گفته است : به اتباع ۱۸ کشور دنیا این اجازه داده می شود تا بدون داشتن ویزا به خاور دور روسیه سفر کنند و برای آمدن به روسیه کافیست اطلاعات خود را در پایگاه اینترنتی مخصوص ثبت کنند. او در این باره گفت که مطمئنم این کار به افزایش تعداد گردشگرها و توریست ها کمک زیادی می کند و سرمایه گذاران زیادی را به اینجا می کشاند و درنتیجه درآمد زیادی برای کشور حاصل می شود. آقای مدودف درباره ی معیار انتخاب ۱۸ کشور گفت: دلیل انتخاب ۱۸ کشور خاص، نزدیک بودن آنها به کشور ما نیست بلکه به این دلیل است که آنها هم اهداف مشترکی در همکاری با ما دارند. این کشور ها شامل ایران، الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان سعودی، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن می ‌شوند.

 

کشور روسیه کجاست؟

جمهوری فدرال روسیه کشوری در شمال اوراسیا ( بزرگترین قاره در مقایسه با سایر قاره ها و از ترکیب قاره اروپا و آسیا شکل گرفته است) می باشد که با داشتن ۸۰۰،۰۷۵،۱۷ کیلومتر مربع مساحت از شمال قاره پهناور آسیا تا قاره سرسبز اروپا گسترده شده است. به دلیل اینکه این کشور بیشتر در عرض های بالای جغرافیایی قرار گرفته است. بیشتر مناطق آن سردسیر است حتی کشاورزی در این مناطق به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن نمی باشد. روسیه چهارمین کشور پرجمعیت در سال ۲۰۱۵ با حدود ۱۴۴/۰۰۰/۰۰۰ میلیون نفر شناخته شده است. پایتخت این کشور فدرال شهر مسکو می باشد که در بخش اروپایی کشور و بزرگترین شهر اروپاست. روسیه شامل ۹ منطقه زمانی بوده و محدوده ی وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کند. روسیه از شمال غربی تا جنوب شرقی با کشور های نروژ، فنلاند، لتونی، لیتوانی، لهستان، بلاروس، اوکراینی، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره جنوبی هم مرز می باشد. و با ژاپن و امریکا دارای مرز دریایی می باشد. در این کشور بزرگترین رود اروپا بنام رود ولگا به طول ۳۵۳۱ کیلومتر جریان دارد.

 

 

مطالب مرتبط