جزیره هرمز کجاست؟

در این مقاله راهنمای سفر به هرمز برای شما علاقمندان به گردشگری ارائه می دهیم.هرمز جزیره ای کوچک از جمله جزایر استان هرمزگان می باشد که از بندرعباس حدود ۸ کیلومتر فاصله دارد.شما از دو طریق می توانید به جزیره هرمز بروید.یکی از راه های رسیدن به جزیره زیبای هرمز از بندر عباس می باشد یعنی به این صورت که از اسکله شهید حقانی بندرعباس با قایق ها یکسره به جزیره هرمز بروید که حدود چهل دقیقه زمان میبرد و یا اینکه از اسکله قشم هم می توانید در مسافت کمتر دریایی کمتر از سی دقیقه به هرمز برسید.

 

هرمز جزیره بسیار زیبای رنگی در خلیج همیشه فارس می باشد که مثل یک نگین رنگی در خلیج فارس زیبایی را به رخ آب می کشد. در سال های اخیر بازید کنندگان و گردشگران زیادی به این جزیره سفر کرده اند که همه ی آنها از زیبایی این جزیره به دوستان خود توصیف می کنند.

برای سفر به هرمز همیشه فصل زمستان انتخاب کنید ,زیرا جنوب کشور و هرمزگان فصل بهار هم هوا گرم می باشد و جزیره هرمز در فصل زمستان هوایی بسیار خوب و در حدی که شرجی ندارد و می توانید سفری شگفت انگیز در این فصل با وجود مهاجرت پرندگان و لاک‌پشت‌ها به این جزیره رنگی داشته باشید.

هزینه های سفر به هرمز بصورت مختصر و کرایه های اصلی را برای شما بیان کنیم ,هزینه هر نفر که در قایق های تندرو از اسکله تا هرمز جابه جا می کنند نفری بیست هزار و در رسیدن به جزیره هرمز کنار ساحل موتور سه چرخه‌هایی برای کرایه کردن آماده هستند که هزینه آنها معمولا ساعتی ۳۰ هزار تومان می باشد و شما می توانید با مذاکره و به تفاهم رسیدن با موتور ها قیمت خود را محاسبه کنید.

اما بعد از رسیدن به جزیره هرمز می توانید دوچرخه را کرایه بگیرید ,اما اگر به آرامش خاص نیاز دارید می توانید پیاده روی در این جزیره را انتخاب کنید تا بهترین حالت ممکن را انتخاب کنید و دور جزیره را پیاده روی کنید و لذت زیادی برده باشید.

 

بعد از رسیدن به جزیره هرمز اگر قصد اقامت در این جزیره دارید می توانید به دو صورت اقامت داشته باشید.یکی اینکه شما می توانید کمپ‌ در ساحل را انتخاب کنید و کمی بالاتر از مد و جزر ساحل چادر مسافرتی را برپا کنید و شب را در چادر استراحت کنید.اما انتخاب دیگر برای اقامت در جزیره هرمز می توانید در اقامتگاه های بوم گردی روستا سپری کنید.مردمان خون گرم جزیره هرمز بسیار مهربان و با گردشگران بسیار رفتار خوب و صمیمانه ای دارند.

 

میدانید که در هرمز خبری از مراکز لوکس و تجاری نیست ,بیشترین خرید که می توانید در این جزیره داشته باشید صنایع دستی هنر زنان بومی منطقه می باشد که صوغاتی های بسیار زیبایی می باشد.

 

مطالب مرتبط