سوغات قشم

 

یکی از نقاطی که سالانه هزاران گردشگر جذب کرده است ,جزیره زیبای قشم می باشد.اکثر افرادی که به قشم سفر می کنند به قصد خرید می روند .حال با ما همراه باشید تا برای شما سوغات قشم معرفی کنیم.

 

جزیره قشم که بزرگترین جزیره ایران در تنگه هرمز می باشد را می توان یک جزیره بسیار دیدنی و تفریحی به شمار بیاوریم که سوغاتی های متنوعی هم برای مهمانان دارند.

 

خرما

از جمله سوغات جنوب کشور می توان خرما نام برد.جزیره قشم هم دارای خرمای بسیار خوبی می باشد که می توانید به عنوان سوغاتی خریداری کنید.

 

 

 

 

 

ادویه‌جات

از جمله سوغاتی های خاص و خوش بو مخصوص خانم ها برای اشپزی و خصوصا رستوران ها می توان ادویه جات قشم معرفی کرد.ادویه جات محلی قشم بیشتر در مناطق لافت؛ سهیلی، دیرستان می توانید خریداری کنید.

 

 

 

 

 

صنایع‌دستی

صنایع‌دستی بی نظیر قشم را حتما خریداری کنید,یکی از سوغاتی های خاص منطقه جنوب کشور از جمله استان هرمزگان و قشم که بسیار زینتی و زیبا می باشند ,صنایع دستی این جزیره می توان نام برد.

گلابتون دوزی های بسیار زیبا , شک بافی , زری‌ بافی ,خوس دوزی ,بادله دوزی , تکه‌دوزی , حصیر، سوند و سبدبافی از جمله محصولات و سوغاتی های بسیار زیبای قشم می باشد که اهالی این جزیره برای فروش در بازار محلی جزیره می اروند.

 

 

 

 

 

 

 

پوشاک

اگر قصد خرید پوشاک دارید ,قشم بسیار مناسب می باشد.اگر بخواهید بصورت عمده هم پوشاک بخرید از این جزیره می توانید تخفیف بسیار خوبی بگیرید.

 

 

 

کیک هلر

از جمله شیرینی های خاص و خوشمزه این جزیره می توان کیک هلر نام برد.

 

 

 

برقع سازی

یکی از محصولات بسیار خاص و ساخت دست می توان برقع سازی را در جزیره قشم نام برد.برقع یک نقاب می باشد که بصورت سنتی درست شده و با نگین و پولک های رنگی بسیار زیبا در طرح های خاص وجود دارد که می توانید به عنوان یک یادگار و سوغاتی از قشم بخرید.

 

مطالب مرتبط