سوغات پوکت تایلند

اگر قصد سفر به پوکت در تایلند دارید ,خوب است که این مقاله را بخوانید تا قبل از سفر به بهشت دیدنی تایلند با سوغات و صنایع دستی این شهر آشنا شوید.

پوکت یکی از شهرهای توریستی تایلند می باشد که اغلب گردشگران و توریست ها به این شهر سفر می کنند و از سواحل بکر و معرکه، آب‌وهوای عالی و جاذبه‌های گردشگری آن لذت می برند.حال می توانید در این گردش بهترین سوغاتی ها را برای خود و دوستان خریداری کنید تا یک سفر به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

سوغاتی های منحصر به فرد در تایلند بسیار وجود دارد که بومی های آن منطقه به دلیل تنوع فرهنگی و ویژگی‌های خاص آب و هوایی صنایع دستی رنگارنگی درست میکنند که بسیار دیدنی برای خرید می باشد.

 

لباس و تی‌شرت

از پر طرفدارترین سوغاتی هایی که از پوکت گردشگران خریداری میکنند لباس و تی شرت های رنگارنگ می باشد که تقریبا ۹۰ در صد گردشگران خریداری می کنند.در بازارهای پوکت می توانید انواع تی شرت ها با طرح و رنگ های مختلف با قیمت مناسب ببیند .به یاد داشته باشید در مرحله اول خرید نکنید و گول ظاهر و مارک آنها نخورید ,زیرا تنوع محصولات بسیار بالا می باشد و می توانید بهترین لباس ها را در انواع طرح و سایز بیابید.

 

سوغاتی‌های نمادین تایلند

یکی از نماد ها و تفریحات در تایلند فیل سواری می باشد. به همین دلیل در بازارهای تایلند و بخصوص پوکت می توانید سوغاتی های نمادین با طرح فیل در فروشگاه های سوغاتی پوکت ببینید.این مجسمه های دستی در طرح‌ها اندازه‌ها و جنس‌های مختلف چوبی، فلزی و سنگی وجود دارد که قیمت آنها از ۵۰ بات به بالا و بستگی و جنس و سایز آنها دارد .

 

ابریشم و انواع پارچه

یکی از اصلی ترین سوغات تایلند ابریشم و پارچه های بسیار خوب این کشور می باشد.از زمان های گذشته ابریشم تایلند و پارچه های تایلندی معروف می باشد.از سوغاتی های بسیار خوب و معروف تایلند و پوکت ابریشم تایلندی می باشد که می توانید جنس اصل با کم ترین قیمت خریداری کنید.

 

گل‌های صابونی

شما در هنگام ورود به هتل در پوکت حتما برای شما یک دسته گل هدیه داده شده است که نمادی از مهمان نوازی و رسم تایلندی های می باشد.یکی دیگر از سوغاتی ها و رسوم تایلندی های گل می باشد.به این دلیل که شما نمی توانید گل ها را بصورت هدیه و سوغات به همراه ببرید می توانید صابون های که شبیه به گل ساخته شده است و بسیار معطر می باشند را با قیمت بسیار خوب برای سوغاتی خریداری کنید.قیمت این گل های صابونی از ۱۰۰ بات بیشتر نمی‌شود.

 

 

ظروف و اشیای چوبی

از محصولات دیگر که در بازار های پوکت زیاد وجود دارد ظروف و اشیای چوبی می باشد.از سوغاتی های متنوع دیگر پوکت می توان بازی‌های فکری و اسباب بازی گرفته تا ظرف و قاشق و لوستر، با تنوع زیاد در پوکت خریداری کنید.این اشیا چوبی بسیار زیبا و یک سوغاتی خوبی برای دوستان شما می باشد.

مطالب مرتبط