بهترین فصل سفر به پاتایا

پاتایا شهر ساحلی کوچک و دیدنی در ساحل شرقی تایلند که سالانه توریست ها و ایرانی های زیادی به این شهر ساحلی سفر میکنند.پاتایا به دلیل تفریحات زیاد آن شهرت جهانی دارد و یکی از تورهای پرطرفدار شده است در حال حاظر.

جزیره مرجانی پاتایا یکی از مراکز دیدنی و پر طرفدار تمام تورهای تایلند و تور پاتایا می باشد که اکثر افرادی که به پاتایا سفر میکنند,به جزیره مرجانی سری میزنند.

ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به پاتایا برای شما بگوییم تا به بهترین صورت ممکن برای شما خوش بگذرد و یک سفر خاطره انگیز داشته باشید.

بهترین فصل سفر به پاتایا

اکثر افراد بهترین فصل سفر به هر شهر رو از نظر آب و هوایی می سنجن و بهترین زمان رو اب و هوای آن منطقه تعیین میکند.

پاتایا و خود کشور تایلند آب و هوای آن میان وضعیت های گرم، خنک و بارانی متغیر است که شما نه بسیار سرد و برفی و نه تابستان های داغ در این شهر می بینید.

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن):

اگر بخواهیم برای شما از ماه ابان تا بهمن شرایط آب و هوایی پاتایا توضیح بدهیم باید گفت که دمای هوا میان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است و این ماه ها را می توان خنک ترین و خشک ترین روزهای پاتایا نامید.پس در این ماه ها بدانید که گردشگرهای زیادی به این شهر سفر می کنند که هزینه ها در بالاترین حد می باشند.همچنین در این ماه تفریحات آبی پاتایا بسیار شلوغ می باشد .

مارس تا می (اسفند تا آخر اردیبهشت):

در ماه های اسفند تا اردیبهشت شما می توانید گرم ترین هوا در پاتایا تجربه کنید که دمای  اغلب ۳۲ درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست.اما فروردین ماه کمی هوا بهتر می باشد و این ماه کمی هوا عوض می شود.

ژوئن تا اکتبر (خرداد تا مهر):

اگر بین ماه های خرداد تا مهر به پاتایا سفر کنید ,حتما بارش باران را در این شهر می بینید که دمای هوا در این ماه ها حدود ۲۸-۳۰ درجه سانتیگراد بوده که رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز می توانید استفاده کنید.در مجموع از ماه خرداد تا مهر ارزان ترین زمان برای سفر به پاتایا می باشد که شما می توانید تورهای ارزان پاتایا را رزرو کنید.

به یاد داشته باشید اگر در این فصل از سال قصد سفر به پاتابا داشتید ,حتما کفش های مناسب و بارانی به همراه خود ببرید.

اگر بخواهیم به این سه فصل که برای شما توضیح دادیم نتیجه گیری بهترین زمان سفر به پاتایا داشته باشیم باید گفت که در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین بهترین زمان می باشد,زیرا رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد.

مطالب مرتبط