آشنایی و معرفی جزایر مالدیو

 

اگر می خواهید یک سفر و تجربه متفاوت داشته باشید,در برنامه ریزی خود برای تورهای خارجی سفر به مالدیو را قرار دهید.مالدیو که متشکل از ۱۱۹۲ جزیره روی اقیانوس هند تشکیل شده است.این کشور با داشتن جزایر بی نظیر ارامش خاصی دارد که از هزار جزیره در این کشور فقط ۲۰۰ جزیره آن مسکونی می باشد.

پایتخت مالدیو ,ماله می باشد که واحد پول این کشور روفیه و همچنین زمان محلی آن ۱:۳۰ ساعت عقب تر از ایران است.مالدیو بسیار دیدنی و خاص می باشد به اینصورت که می توانید تجربه خوبی همراه با ارامش در جزایر مالدیو داشته باشید.

در سال ۲۰۱۱ جزایر بسیار زیبای مالدیو به عنوان محیط زیست جهانی یونسکو ثبت شده است که انواع ماهی ها با رنگ ها و شکل های گوناگون و آب های شفاف سواحل با شن های سفید به تنهایی از دیدنی های بی نظیر مالدیو به شمار می روند.

 

 

جزایر مالدیو بر روی فلات زیرآبی چاگوس لاکادیو قرار گرفته که این جزایر به نام های جزایر چاگوس و لکشدویپ یک زیست ‌بوم خاکی را تشکیل داده اند.بزرگترین جزیره در کشور مالدیو ۵ کیلومتر مربع مساحت دارد.۸۸ جزیره در مالدیو برای گردشگری می باشد که دارای اقامت گاه بسیار شیک و زیبا می باشند.

 

جزیره ماله

بزرگترین شهر کشور مالدیو ,ماله می باشد.ماله که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا بوده و همچنین یک فرودگاه مدرن و مجهزی دارد که از نقاط دیدنی این شهر مالدیو می توان مسجد جامع ، موزه ملی ، مقر مولی آگ ، مسجد قدیمی و بازار ماهی را معرفی کنیم.

از دیگر مزیت های شگفت انگیز ماله این می باشد که به دلیل وجود گردشگران زیاد ,رستوران های فراوانی وجود دارد که انواع غذاهای متنوع و متفاوت را می توانید در رستوران تست کنید.

 

 

از بهترین جزایر دیدنی مالدیو می توان جزیره‌ گافاروفالو نام برد.این جزیره ی مالدیو در نزدیکی پایتخت این کشور و از بهترین جاهای اقیانوس هند برای شنا و غواصی می باشد که گردشگران زیادی به خود جذب کرده است.

از تقریحات بسیار خاص در جزیره‌ گافاروفالو غواصی و عکاسی زیر آب می باشد.شما می توانید در این جزیره کلاس های اموزشی غواصی شرکت کنید و علاوه بر غواصی عکاسی زیر اب را تجربه کنید و بهترین عکسا را به یادگار ثبت کنید.

 

اما سه جزیره دیگر از جزایر مالدیو را بیشتر برای شما معرفی کنیم,جزیره آری، تودو و رادهو که در نیمه شمالی مالدیو قرار دارند.جزیره آری مورد استقبال تور مالدیو بیشتر قرار گرفته است ,به این دلیل که هتل های خوب و بازار های محلی و صنایع دستی پر رونقی دارد.اما اگر می خواهید به بهترین رستوران ها در مالدیو بروید که غذاهای دریایی خوبی دارند باید به جزیره باریک و بلند ها‌الیف سری بزنید.در این جزیره شغل اصلی مردم ماهیگیری می باشد و برای همین اکثر رستوران های این جزیره بهترین غذاهای دریایی در منو دارند.

 

 

اما اگر در مالدیو به دنبال سکوت و ارامش و خلوتی می باشید باید جزایر جنوبی این کشور انتخاب کنید.شما با انتخاب جزایر جنوبی تور مالدیو می توانید در هتل های بسیار لوکس و در ارامش خاص در جزایر بگذرانید.

 

 

چشم انداز بسیار زیبا و هتل های لوکس و رستوران های شیک را می توانید در جزیره ادو در نیمه‌ جنوبی مالدیو ببیند.

به یاد داشته باشید تور مالدیو همراه با فرزندانتان که سن کمی دارند مناسب نمی باشد,زیرا تفریحات جزایر مالدیو بیشتر شنا و غواصی می باشد و برای بچه ها زیاد مناسب نیست.

مطالب مرتبط