چگونه با خودروی شخصی به کیش سفر کنیم؟

شما می توانید در این مطلب برای سفر به کیش با خودرو شخصی تمام اطلاعات اولیه و لازم را بهتر بدانید و یک سفر بسیار خوبی برای خود رقم بزنید.این روزها که هزینه سفر هوایی گران شده است و یا قصد دارید در مسیر به شهرهای بیشتری سفر کنید ,ما برای شما در سایت گردشگرها اطلاعات مورد نیاز برای سفر به کیش با خودرو شخصی بیان می کنیم تا با یک برنامه ریزی بهتر بتوانید در جزیره زیبای کیش سفری عالی داشته باشید.

برای رفتن به کیش با خودرو سه بندر گاه وجود دارد که هر سه آنها شرایط و قیمتی متفاوت نسبت به هم دارند که هر یک را جداگانه برای شما توضیح می دهیم.

برای رفتن به کیش با خودرو شخصی باید به سه بندرگاه برسید و بااستفاده از لندیگراف به بندرگاه کیش برسید.لندیگراف وسلیه ای می باشد که خودرو ها و بار از بنادر جابه جا می کنند.

 

کیش که جز جزایر هرمزگان می باشد در نهایت از توابع شهرستان بندرلنگه می باشد و هر سه بندر گاه که خودرو به کیش می برند در شهرستان بندرلنگه می باشند.

 

بندر چارک

اولین بندر که همیشه در صورت نبود باد شدید و طوفانی نبودن دریا جابه جایی ماشین به جزیره کیش دارد در حال حاظر بندر چارک می باشد.شما می توانید از مسیر بندرلنگه و یا پارسیان و جاده کلات به این بندر در بخش شیبکوه استان هرمزگان برسید.

 

مسیر دریایی بندر چارک تا جزیره کیش با لندیگراف دو نیم ساعت طول میکشد که زمان بندی لندیگراف ها در روزهای عادی سال بستگی به حد نصاب رسیدن ماشین ها دارد و تقریبا ۲ تا ۳ بعدازظهر و ۱۰ تا ۱۱ حرکت دارند.اما در ایام نوروز بسیار فشرده وتقریبا هر یک ساعت هم در بعضی روزها انجام می شود.

هزینه هر خودرو به کیش بصورت تقریبی (رفت و برگشت) ۷۵۸,۰۰۰ تومان می باشد.

 

 

بندر آفتاب

دومین بندرگاه که می توانید با خودرو شخصی به کیش بروید ,بندر آفتاب می باشد.شما بعد از رسیدن به چارک باید به بندر آفتاب بروید (کمی جاده بندر آفتاب ناهموار می باشد).

مسیر دریایی بندر آفتاب به کیش تقریبا ۱۸ کیلومتر و سفر دریایی شما یک ساعت می باشد که نزدیک ترین مسیر دریایی در حال حاظر به کیش می باشد.

هزینه هر خودرو به کیش از بندر آفتاب تقریبی (رفت و برگشت) ۷۲۸,۰۰۰ تومان می باشد.

 

 

بندرلنگه

سفر های دریایی بندرلنگه به کیش فقط در ایام نوروز فعال می باشد و هزینه و ساعت حرکت آن در ایام نوروز مشخص می شود که اعلام می گردد.

مدت مسیر دریایی از بندرلنگه تا کیش حدود ۵ ساعت بصورت دریایی می باشد و فقط یک شناور از این بندر تردد می کند.

 

 

به یاد داشته باشید بعد از رسیدن به جزیره زیبای کیش ,باید قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش را رعایت کنید تا جریمه نشوید.

سرعت غیرمجاز در خیابان و جاده ها
سبقت غیر مجاز
بوق زدن غیر ضروری
صحبت با تلفن همراه
نبستن کمربند ایمنی همه سرنشینان
بیرون بودن دست از پنجره خودرو در حال حرکت

ریختن آشغال در سطح معابر
کثیف بودن خودرو
دنده عقب غیرضروری
سوار کردن سرنشین اضافی به ازای هر نفر
عدم رعایت حق تقدم

 

خلاصه ای از اطلاعات سفر به کیش با خودروی شخصی برای شما بیان کردیم و در مطلب های بعدی توضیح کامل تری برای شما ارائه می دهیم.

مطالب مرتبط