سفر به هانوی در ویتنام

اگر شما به منطقه “هانوی” ویتنام رفته اید پس مطلب یسفر به هانوی ویتنام  را حتما دنبال کنید!.

۱-دریاچه بازسازی شده شمشیر Lake of the Restored Sword

این دریاچه برای عبور از آن یک پله آتشین ساخته است!.نه اینکه در آن پله اتش باشد،با موضون(تم)آتشین ساخته شده.در کنار این دریاچه قلعه امپراتوری به نام “لا لوی”بوده است.قبلا اینجا یک مکان برای پرستش بوده است.پرستش (خدای) لاکپشت طلایی.و هر وقت از امپراتوری سوال میکردند تا بیاید و اینجا را زیر دست و بال خودش نگه دارد،خدای آن منطقه هم عوض میشد.

شما میتوانید با رفتن به این مکان پل عبوری لاکپشتی که در بالا به آن اشاره کردیم ببینید.

دریاچه باز سازی شده شمشیر

۲-هتل سافتیل لجند متروپول

این هتل تاریخی بر اساس معیار فرانسوی ها ساخته شده است.این هتل در سال ۱۹۰۱ میلادی باز شده است.و قبلا این هتل ها مخصوص آرتیست ها ،لیدرها بوده است که الان به یک مکان عمومی برای ملت شده است.از مهمان های مشهوری که به این هتل آمده اند میتوان به چارلی چاپلین،سامرست موگام و گراهام گرین اشاره کرد.

هتل سافتیل لجند متروپول

۳-خانه اپرا

ساخته شده و مدل آن توسط پالیس گارنیر بوده و (سازنده خانه اپرا پاریس) و این اپرا در کنار یکی از معروفترین میدان های هانوی به نام آگوست قرار گرفته است.

این خانه اپرا ساختش بیش از ۱۰ سال طول کشید. یعنی از سال ۱۹۰۱ تا ۱۹۱۱ طول کشیده است.این اپرا خانه جایی برای برگذاری کنسرت،مراسم رقص و یا مجلس…. است.

خانه اپرا

۴-اولد قوارتر

این مکان نزدیک به رودخانه هوان کیم  واقع شده است.قبلا این مکان به قلب هانوی معروف بوده است ولی الانه نه!. در این محل بیشتر اجیلی جات و لباس و صنایع دستی به فروش میرسد.

اولد قوارتر

۵-رستوران کافه دو تری

در این رستوران ملتی با فرهنگ مختلفی از بیرون شهر وجود دارد.سکوت کل فضای رستوران را اشغال کرده همچنین در این رستوران تازه ترین میوه ها و همینطور که از اسمش پیداست خوشمزه ترین کافه ها وجود دارد.

رستوران کافه دو تری

۶-پل لانگ بین

پل لانگ بین ساخته شده توسط یک معمار فرانسوی به نام گوستاو ایفل هست که در سال ۱۹۰۲ ساخته شده است.موقع غروب افتاب نیز این پل بسیار دیدنی است و تم قرمز به خودش میگیرد.

پل لانگ بین

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. تور ویتنام گفت:

    سلام ، اولد قوارتر چیه؟ بگید مرکز قدیمی شهر، یا اولد کوارتر

    ممنون