۳ روز در مونیخ،المان

قبل از شروع مبحث:

غذا خوردن در رستوران های مونیخ گران است!.یک رازی که در باغ”باواریان”وجود دارد این است که شما میتوانید غذای خودتان رو بچینید.

در شهر مونیخ دوچرخه سواران زیادی را خواهید دید.شما هم میتوانید در اقسام شهر دوچرخه کرایه کنید.

سوپرایز نشید!.در پارک ها هم جریانه رودخانه وجود دارد!!!.

نقل و حمل عموی در اقسام شهر یافت میشود و هر ۱۰ دقیقه یک بار می ایند*مترو،اتوبوس و…*

پارک های مونیخ همیشه تمیز و پاکیزه هستند.

روز اول:

کلیسای خیابان پترز

در هر شهر بزرگی مکانی وجود دارد که توریست های زیادی را به خود اختصاص داده است!.اینجا همانجاست.

یکی از بزرگترین کلیساهای مونیخ اگر شما میخواهید از مناظر و … لذت ببرید حتما یه سر به این کلیسای زیبا بزنید.شما  باید برای دیدن مناظر اول ۲۹۹ پله برید بالا!خسته کننده اس؟نه اینطور نیس هوا و مناظر عالی دارد که شما نمیدانید کی این ۳۰۰ تا پله رو بالا رفتید.شما میتوانید بعد از اینکه بالا رفتید کل شهر را ببینید!.

بازار Viktualienmarkt بازار Viktualienmarkt

وقتی که ما به این بازار رفتیم خیلی حیرت زده شدیم.اینجا به عنوان یک بازار کشاورزی شناخته شده!.اینجا بهترین میوه ها و تازه ترین میوه ها که از باغ و محل کشاورزی چیده شده رو برای شما میارن!.شما میتوانید به اینجا بروید و میوه دلخواه خود را برداشته و از خوردن ان لذت ببرید.

چیزهایی که ما در این مکان دیدیم،چایی،گل،میوه ،عسل،ماهی تازه،پنیر و خیلی چیزای دیگه که حتی نفهمیدیم چی بودن :دی!.

کاخ Residence مونیخ کاخ Residence مونیخ

یکی از بزرگترین قلعه ها ،کاخ Residence مونیخ است که در آن قبلا جای پرنسس ها و امپراطور ها بوده.امروز این قلعه بزرگ در آلمان و شهر مونیخ واقع شده است.

باغ انگلیسی باغ انگلیسی

یکی از قشنگ ترین باغ *پارک* انگلیسی است،که توریست ها از این مکان معمولا لذت های زیادی را بردند یک روز افتابی در باغ انگلیسی!منطره جالبی میشه واقعا

شما در این پارک تمام سنین رو میبینین که مشغول ورزش کردن،گوش کردن موسیقی ،خوردن نوشیدنی یا اینکه روی چمن نشسته اند.

ناگفته نماند در فصل زمستان*برف*صحنه رو هنوز قشنگ تر جلوه میده.

روز دوم:

موزه ارت The Pinakothek موزه ارت The Pinakothek

یکی از انگشت شمار ترین موزه های مونیخ میتوان به این موزه اشاره کرد که گالری های ان شامل ساخت خانه های قدیمی و و سایل قدیمی است که همه راجب تاریخ است.

مکان سنتی Nymphenburg مکان سنتی Nymphenburg

وقتی که ما به اینجا اومدیم واقعا حیرت زده شدیم یکی از دوستان هم که کنار ما بود میگفت که اینجا میتونه آینده المان باشه میگفت که اینجا قلعه و کاخ های قشنگی وجود داره که سالها پیش ساخته شده ولی هنوز که هنوز هست مثله اینه که دیروز ساختنش واقعا هم راست میگفت..چمن های بزرگی که داشت که باید با چکمه میرفتی اگه با کفش میرفتی امکان داشت لباسات *شلوار*کثیف شه.

ساحل Flaucher ساحل Flaucher

ساحل زیبای Flaucher که آب هایش مستقیم از کوه های آلپ می آید!.و همیشه ساکت و تمیز هست و مردم میرن اونجا شنا میکنن در کنار این ساحل صخره های سفید و بی خطری وجود دارد! که میتوان روی انها نشست.در روز های افتابی فستیوال موسیقی نیز صورت میگیرد

روز سوم:

موزه بی ام و موزه بی ام و

اگر شما به سری اتومبیل ها و موتور سیکلت های بی ام و علاقه مند هستید و میخواهید اطلاعاتتان بیشتر برود حتما یه سر به این موزه دیدنی برید.این موزه تاریخچه کل وسایل نقلیه های بی ام و را در خود اختصاص داده است.

پارک المپیا پارک المپیا

در سال ۱۹۷۲ برای بازی های المپیک ساخته شدو الانه پارک المپیا مکانی برای برگذاری ورزش،کنسرت و ایونت های تلوزیونی است.شما در این پارک واقعا لذت خواهید برد.

موزه تکنولوژی Deutsches موزه تکنولوژی Deutsches

اگر شما به علم و تکنولوژی علاقه مندید حتما یه سر به این موزه بزنید شما حداقل یک هفته نیاز دارید تا کل موزه را ببینید.شما میتوانید از حمل و نقل های قدیمی نیز در این مکان ببینید.و بیاموزید چگونه این ها ساخته شدند…

___________________________________________

و این هم سفر ۳ روزه به مونیخ امیدوارم خوشتون اومده باشه

مطالب مرتبط