مسافت وان تا استانبول با اتوبوس

برخی از افرادی که به ترکیه سفر می‌کنند پس از اقامتی کوتاه در شهر استانبول به شهر وان می‌روند و معمولا به‌صرفه‌ترین گزینه برای مسافت استانبول ـ وان، رزرو بلیط اتوبوس از علی بابا است. بعضی از گردشگران نیز پس از رسیدن به شهر وان و بازدید از آثار گردشگری این شهر ترجیح می‌دهند مجددا به استانبول برگردند و از استانبول به ایران بروند. در ترکیه راه‌های زیادی برای طی کردن مسیر وان ـ استانبول است اما یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین راه‌ها استفاده از اتوبوس‌های مسافربری است. اتوبوس‌های مسافربری در ترکیه کیفیت و قیمت مناسبی دارند اما اگر بخواهید از بالاترین استانداردهای این اتوبوس‌ها استفاده کنید باید اتوبوس‌های وی‌آی‌پی را تهیه کنید. اتوبوس‌های وی‌آی‌پی کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با اتوبوس‌های عادی دارند و توصیه می‌شود در صورت امکان از اتوبوس‌های جدید و وی‌آی‌پی استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این فاصله در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر است و با اتوبوس بیش‌تر از ۱۷ ساعت زمان‌ می‌برد. اما به‌هرحال اقتصادی‌ترین گزینه ممکن است. اگر می‌خواهید در طول سفرتان کمتر خسته شوید بهتر است برای این ۱۷ ساعت یک برنامه‌ریزی داشته باشید تا بتوانید از مسیر وان ـ استانبول لذت ببرید. در طول این مسیر اتوبوس موظف است تا در مسیر‌های مشخص بایستد تا مسافران به انجام کارهای شخصی‌شان بپردازند و همچنین کمی استراحت کنند. اگر می‌خواهید بلیط اتوبوس  این مسیر را تهیه کنید در ادامه با همراه باشید تا نکات مهم مسیر وان ـ استانبول را بررسی کنیم.

 

هزینه اقامت در هتل های شهر وان چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد اگر می‌خواهید در طول سفر  به استانبول لذت ببرید بهتر است سرگرمی‌های مختلفی را برای این مسیر ۱۷ ساعته به‌همراه داشته باشید. ممکن است این لیست موارد زیادی نداشته باشد اما مطمئن باشید که همراه داشتن آن‌ها می‌تواند سفر شما را لذت‌بخش‌تر کند. پاوربانک، هندزفری، فلاسک کوچک، کتاب، دستمال کاغذی، پتوی مسافرتی در زمستان و…. از مهم‌ترین وسایلی هستند که باید در طول سفر با اتوبوس به همراه داشته باشید. برای مثال در صورت همراه نداشتن یک پاوربانک ممکن است باتری تلفن همراه شما تمام شود و با مشکل شارژ روبه‌رو شوید. البته خوشبختانه در سفر با اتوبوس‌های مانیتوردار مشکل شارژ نخواهید داشت چراکه این اتوبوس‌ها دارای پورت شارژ مجزا برای هر مسافر هستند. اگر می‌خواهید از این امکان استفاده کنید می‌توانید به سراغ رزرو بلیط اتوبوس وی‌آ‌ی‌پی بروید.

 

 

در اتوبوس‌های وی‌آی‌پی مسیر وان ـ استانبول، آب سرد و گرم در تمامی طول مسیر وجود دارد و برای استفاده از آن می‌توانید از مهمان‌دار اتوبوس کمک بگیرید. اگر سفر شما در شب انجام می‌شود کیفیت صندلی‌های اتوبوس برای شما بسیار اهمیت دارد. پس اگر تمام یا قسمتی از سفرتان به استانبول ترکیه در شب است بهتر است اتوبوسی را انتخاب کنید که صندلی‌های باکیفیتی دارد. باکیفیت بودن صندلی‌های اتوبوس کمک می‌کند تا شما خواب راحت‌تری داشته باشید و بتوانید از مسیر سفرتان لذت بیش‌تری ببرید. در سال‌های قبل اتوبوس‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبودند و به همین خاطر بسیاری از افراد آن‌ها را برای سفرهای‌شان انتخاب نمی‌کردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی اتوبوس‌های مسافربری پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌اند.

 

 

فاصله تهران استانبول با هواپیما چند ساعت است؟

دقت داشته باشید که بلیط اتوبوس‌تان را از مکان معتبری در شهر وان خرید کنید تا بتوانید کمترین قیمت را برای بلیط خود بپردازید. در طول سفر به وان ـ استانبول، اتوبوس‌ها در مسیرهای زیادی توقف می‌کنند تا شما بتوانید استراحت کنید. همان‌طور که گفته شد تهیه بلیط از مراکز معتبر شهر وان باعث می‌شود هزینه کمتری را برای سفرتان بپردازید و مطمئن باشید که بهترین قیمت را برای بلیط اتوبوس خود تهیه کرده‌اید.

 

اگر در طول مسیر مشکل خوابیدن دارید می‌توانید از پشتی‌های گردن طبی استفاده کنید تا در طول سفر بتوانید با آرامش کامل به‌خواب بروید. البته ممکن است در اتوبوس هم از این پشتی‌های طبی موجود باشد. اگر می‌خواهید مسیر وان ـ استانبول برای شما لذت‌بخش باشد باید برای سفر خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. البته اگر به‌صورت دسته جمعی سفر می‌کنید مطمئنا خستگی کمتری خواهید داشت و حوصله شما کمتر سر می رود اما اگر می‌خواهید به‌صورت تک نفره سفر کنید ممکن است این مسیر برای شما کمی اذیت‌کننده و کسل کننده باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که برای سفرتان یک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید. اگر می‌توانید در طول سفر با اتوبوس مطالعه کنید مطمئن باشید مسیر برای شما لذت‌بخش می‌شود. اما اگر به کتاب‌های چاپی علاقه ندارید می‌توانید از کتاب‌های صوتی و یا کتاب‌های الکترونیکی استفاده کنید. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید در نظر داشته باشید که برای تهیه کمترین قیمت بلیط اتوبوس می‌توانید از وب‌سایت علی‌بابا استفاده کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که هزینه اینترنت رومینگ در جاده‌های ترکیه بسیار زیاد است و به همین‌خاطر نمی‌توانید از اینترنت همراه استفاده کنید و با آن سرگرم باشید. به همین خاطر توصیه می‌شود که در صورت نیاز به دانلود فیلم، از قبل از سفر این کار را انجام دهید تا در طول جاده اذیت نشوید. همان‌طور که گفته شد شما با رزرو بلیط اتوبوس از علی بابا می‌توانید با کمترین قیمت از بهترین امکانات اتوبوس‌های داخلی استفاده کنید اما برای رزرو بلیط اتوبوس در شهرهای مختلف ترکیه بهتر است از مراکز معتبر بلیط خود را تهیه کنید چراکه به‌خاطر محدودیت‌های مالی و اعتباری تهیه بلیط‌ از سایت‌های ترکیه برای مسافران ایرانی کمی دشوار است.

مطالب مرتبط