بازار بزرگ استانبول

اگر شما به استانبول سفر کرده اید و قصد خرید در استانبول دارید ,این مقاله را مطالعه کنید تا مزیت های خرید از بازار بزرگ استانبول را بهتر بدانید.بازار بزرگ استانبول  نمادی از قدرت و ابهت اقتصادی امپراتوری عثمانی و شهر استانبول محسوب می شد.بازار بزرگ استانبول طی گذشت سالیان  نه تنها نابود نشد بلکه مطابق با زمان به روز شده است.

شما می توانید برای خرید در استانبول خصوصا سوغاتی های سنتی این شهر از بازار بزرگ استانبول خرید کنید.به یاد داشته باشید این بازار بزرگ در استانبول بسیار معروف می باشد و علاوه بر خرید در این بازار ,شهرت دیگر این بازاربه عنوان جاذبه ای تاریخی استانبول هم شهرت دارد.

یکی از دلایل معروف شدن این بازار فروش اجناس و مغازه ها نمی باشد,اگر قصد خرید حتی در این بازار بزرگ دارید ,بدانید که اجناس در این بازار کمی گران تر از مغاره های دیگر اطراف بازار بزرگ می باشد.معروف بودن این بازار بزرگ در استانبول اندازه ای وسیع,فضایی سنتی همچنین شما می توانید  با کمک بومی ها خود را به پشت بام بازار بزرگ برسانید تا از دیدن تنگه بسفر، قایق ها و مساجد مشهور استانبول دیدن و عکاسی داشته باشید.

نکته های دیگر در مورد بازار بزرگ استانبول که برای گردشگران تور استانبول بیان کنیم ,این است که بازار بزرگ استانبول در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.دلایل ثبت این بازار در این چنین بیان شده است که تبادل ارزش‌های بشری در یک بازه زمانی در یک منطقه فرهنگی از لحاظ پیشرفت در معماری یا فناوری بوده است.

دیدنی های اطراف بازار بزرگ

شما علاوه بر دیدن بازار بزرگ استانبول می توانید در دیدنی های دیگر اطراف این بازار دیدن کنید از جمله:

مسجد بایزید : در فاصله ۲۴۰ متری
مسجد نوروسمانیه : در فاصله ۴۰۰ متری
باسیلیکا سیسترن : در فاصله ۹۰۰ متری
مسجد سلطان احمد : در فاصله ۱٫۱ کیلومتری
موزه ایا صوفیه : در فاصله ۱٫۱ کیلومتری
کاخ موزه توپکاپی : در فاصله ۱٫۴ کیلومتری

یکی دیگر از خوبی ها و جذابیت های بازار بزرگ استانبول وجود رستوران ها و کافه هایی می باشد که با طرح معماری که دارند ,بسیار تماشایی و همچنین غذاهای خوشمزه ای که برای پذیرایی دارند خود  برای جذب توریست و گردشگران کافی می باشد.

امکانات بازار بزرگ استانبول

امکاناتی از قبیل آبخوری,چندین مسجد و نمازخانه بزرگ و کوچک,ایستگاه پلیس,داروخانه,دفتر پست,شعبات اغلب بانک های ترکی و پرکاربرد ترکیه و ….

مسیر دسترسی به بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول در منطقه فاتح استانبول می باشد که قلب منطقه تاریخی این شهر است.برای رفتن به این بازار تاریخی اگر که با هتل اقامت شما فاصله زیاد ندارد می توانید پیاده روی کنید و اگر کمی مسافت شما دور می باشد می توانید با حمل و نقلی چون مترو، تراموا، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.به یاد داشته باشید ورودی های این بازار زیاد می باشد و شلوغ ترین ورودی این بازار در خیابان بایزید و در کنار مسجد بایزید است.

ساعت بازدید: هر روز ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ به استثنای یک شنبه ها و روزهای تعطیل رسمی

آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه فاتح، محله بایزید، بازار بزرگ استانبول

در بازار بزرگ استانبول چه اجناسی برای خریدن وجود دارد؟

وجود بازار های زیادی در این بازار بزرگ خود مقاله ای جداگانه برای معرفی آنها می خواهد که ما در این مقاله گردشگری سایت گردشگرها چند بخش مختلف را برای شما معرفی میکنیم.

۱- ادویه ها و گیاهان دارویی

شما می توانید بیشتر از صد نوع داروهای گیاهی از جمله  دمنوش ها، قرص ها و شربت های گیاهی برای خرید بیابید.اگر به دنبال خرید صابون های گیاهی و یا روغن های گیاهی ماساژ هستید ,بهترین ها این محصولات را می توانید از بازار بزرگ استانبول بخرید.

۲- وسایل عتیقه

در بازار بزرگ استانبول انواع عتیقه ها از جمله انواع تندیس و زیوآلات تا فانوس های ترکی و کاشی های قدیمیکه قدمت طولانی دارند وجود دارد.به یاد داشته باشید که این عتیقه را نخرید .زیرا برای خارج از ترکیه با ممنوعیت مواجه میشوید.

۳- انواع کفش های سنتی

وجود و فروش انواع کفش ها در طرح های سنتی تا مدرن در این بازار در انواع رنگ ها بسیار متفاوت می باشد. .همچنین فروش کفش های یمنی که مشتریان خاصی دارد هم در این بازار وجود دارد.

۴- انواع کیف

فروش کیف های چرمی و مد روز را می توانید در بازار بزرگ استانبول خریداری کنید که در طرح های بسیار خوبی برای فروش وجود دارد.

۵- پوشاک چرم و پوست

یکی از معروف ترین لوازم ترکیه,پوشاک چرم و پوست در دنیا می باشد.شما می توانید برای خرید این اجناس از اصلی ترین مراکز در بازار بزرگ استانبول خریداری کنید.

مطالب مرتبط