اشنایی و راهنمای محله های استانبول

اکثر مقاله ها که در مورد سفر به استانبول در اینترنت بارگذاری شده است در مورد تورهای استانبول و مکان های دیدنی و تفریحی این شهر می باشد ,ما در این مقاله قصد داریم برای شما محله های معروف استانبول را معرفی کنیم تا بدانید خیابان های معروف این شهر در کدام محله ها و مرکزخرید های معروف استانبول در چه محله های واقع شده اند و همچنین افرادی که قصد دارند هتل و اقامت در استانبول داشته باشند این مقاله برای آنها کمک می کند که بدانند در چه محله ای از استانبول که با شرایط آنها سازگار است,اقامت داشته باشند.

 

محله بِبِک:

از گرانترین محله های استانبول می باشد که در این محله هنرمندان این کشور ساکن دارند.در محله ببک استانبول که جز معروف ترین محله های این شهر می باشد دارای چشم انداز بسیار زیبا و در این محله دانشگاه بسفر ترکیه هم واقع شده است.خیابان جودت پاشا ترکیه که دارای کافه‌ها و رستوران‌های بسیار شیک و لوکسی است هم در این محله می باشد.

 

محله گالاتا:

محله ای در منطقه بیوگلو که جز محله های معروف و نام این محله برگرفته از برج معروف گالاتا گرفته شده است .در این محله خیابان میدان معروف تکسیم یا تقسیم استانبول واقع شده است که از خیابان استقلال می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.در این محله و خیابان های آن بوتیک های بسیار زیادی وجود دارد که شب های بسیار شلوغ و موسیقی خیابانی بسیار وجود دارد.

محله سلطان احمد:

از جمله محله های خوب استانبول و کشور ترکیه محله سلطان احمد می باشد. در این محله توریست های زیادی وجود دارد که برای بازدید از مکان های دیدنی این شهر امده اند.موزه موزاییکی ,کاخ توپکاپی و ایاصوفیه که جز بناهای مشهور استانبول می باشند در این محله واقع شده است.

محله بی اُغلو:

یکی از محله های که در بخش اروپایی ترکیه و استانبول می باشد محله بی اُغلو است.این محله بسیار خوب استانبول مراکز تجاری و کسب و کار بسیاری دارد که قطب تجاری استانبول به شمار می‌آید.در این محله استانبول هتل های خوب برای اقامت و سفر چند روزه وجود دارد.

محله بشیکتاش:

یکی از محله های متوسط نشین استانبول می باشد که نام یکی از تیم های معروف این شهر از این محله می باشد.شما در محله بشیکتاش می توانید جاذبه های تاریخی، از جمله کاخ دلماباغچه را ببنید.

 

مطالب مرتبط