آبشار زرد لیمه در چهار محال و بختیاری

یکی از بهترین استان ها برای سفرهای بهاری و تابستانی، استان چهارمحال و بختیاری است که به دلیل پوشش گیاهی و موقعیت جغرافیایی آن واقعا سفرهای لذت بخشی را برای توریست ها رقم می زند. از این رو تصمیم گردشگرها بر آن شد که اینبار، با بررسی یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی در این استان، شما را برای یک سفر ترغیب کند.

از جاذبه های این استان، می توان به آبشاری اشاره کرد که در یکی از روستاهای شهرستان اردل قرار دارد. در واقع اگر به زرد لیمه در منطقه دیناران این شهرستان بروید و از جاذبه های دیدنی این منطقه بپرسید مطمئنا نام آبشار زرد لیمه یا بوینه را خواهید شنید.

 اندازه آبشار به قدری بزرگ است که می توانید در گوشه گوشه ی آن عکس های جذابی بگیرید، چرا که عرض آن ۶۰ متر و ارتفاعش ۴۰ متر است و ویو های جذابی از آن می توان پشت عکس ها انداخت.

اگر از این آبشار دیدن کنید، در واقع یک تیر را به چند نشان زده اید چرا که، وجود جنگل های بلوطی سر سبز که مختص کوه های زاگرس است در این منطقه لذت گردش را بیشتر خواهد کرد از سویی، وجود چندین جاذبه گردشگری مثل پل خدا آفرین، سنگ های حجاری شده که سن آن ها به بیش از ۶ هزار سال می رسد و ایل راه باستانی، در این منطقه لذت سفرتان راو چندان خواهد کرد.

 البته پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان بلوط و بادام و مراتع زیبای گندم و جوی دیمی اهالی این منطقه می شود. گون نیز در لابلای این پوشش گیاهی دیده شده است. یکی از مشکلاتی که در راه رسیدن به این آبشار دارید گذشتن از بخش هایی است که با کمبود آب مواجه هستند که ممکن است برای ساعاتی دسترسی شما را به آب محدود کنند.

حالا اگر تصمیم گرفتید که به این منطقه بروید یک مسیر خیلی مناسب به این صورت است که از مسیر شهرکرد به سمت دیناران بروید، در این مسیر، از چند روستا به نام های کاج، کریم آباد و رستم آباد، عبور کنید تا به یک دو راهی عباس آباد و دشتک برسید.

حالا باید به سمت عباس آباد بروید. از عباس آباد، که گذشتید باید از روستاهای دیگری مثل گرد پینه، روپینه، چشمه سلیمان و لا خشک هم رد شوید. حالا به منطقه ای به نام روستای لشتر گروئی می رسید که وجود یک کوه بزرگ، نشان دهنده ی این آبشار زیبا است.

سعی کنید در این منطقه با همراهان خود به طور منسجم سفر کنید چرا که آنتن دهی موبایل در این منطقه صفر است و از طرفی جاده نیز شوسه می باشد. مسیر را ادامه دهید تا به گردنه ریسور برسید. حالا سه راهی روبروی خود می بینید که از این میان باید به مسیر فرعی دوم سمت راست، به حرکت خود ادامه بدهید

در انتهای این مسیر یک رود خانه کوچک دیده می شود که در کنارش یک تعاون روستایی است. از عرض رودخانه رد شوید و حدود دو ساعت کوهپیمایی کنید تا به این آب شار برسید. برای راحتی بیشتر در سفر وسایل ایمنی، خوراکی و لباس برای فرزندانتان را حتما به همراه داشته باشید.

مطالب مرتبط