آبشارهای نومل گلستان

Waterfalls Nvml Golestan (1)

جاذبه های گردشگری گلستان

جلوهای طبيعی و ديدنيهای اطراف کوه در استان گلستان مجموعه آبشارهای نومل که در فاصله ۷ كيلومتری ازجاده اصلی گرگان – مشهد در شهرستان گرگان در روستای نومل واقع شده اند می باشد .

Waterfalls Nvml Golestan (2)

جاذبه های گردشگری گلستان

Waterfalls Nvml Golestan (3)

جاذبه های گردشگری گلستان

روستای نومل گرگان واقع در دهستان استرآباد جنوبی براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیتی معادل ۱٬۵۲۰ نفر (۳۹۰ خانوار) داشته که اكثريت ساكنان اين روستا به كشاورزی و دامداری مشغول هستند .

Waterfalls Nvml Golestan (4)

جاذبه های گردشگری گلستان

مجموعه آبشارهای نومل گرگان شامل ۶ آبشار بزرگ می باشد که بلندترین آبشار این مجموعه با ارتفاع بیش از ۳۰ متر به آبشار نومل شهرت یافته است .

Waterfalls Nvml Golestan (5)

جاذبه های گردشگری گلستان

سایر آبشارهای مجموعه آبشارهای نومل گرگان آبشار دو قلوی نومل، آبشار ایستگاه نومل ۱ و ۲ می باشند . آبشار دو قلو ایستگاه نومل با ۵ متر ارتفاع در منطقه جنگلی چلگیسو یکی از کم نظیر ترین آبشارها در سطح منطقه محسوب می شود .

Waterfalls Nvml Golestan (6)

جاذبه های گردشگری گلستان

آبشار ایستگاه یکی دیگر از مجموعه آبشارهای نومل گرگان بوده که ۳۰ متر ارتفاع دارد و همچنین آبشار ایستگاه ۲ در این منطقه در حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد.

Waterfalls Nvml Golestan (8)

جاذبه های گردشگری گلستان

Waterfalls Nvml Golestan (7)

جاذبه های گردشگری گلستان

موقعیت جغرافیایی دقیق مجموعه آبشارهای نومل گرگان در فاصله ۴ کیلومتر در شمال روستای نومل و در جنگلهای منطقه چهل گیسو (چلگیسو) می باشد که البته در مسیر سختی قرار دارند و دسترسی به آن ها کمی مشکل است و برای بازدید از مجموعه گردشگری آبشارهای نومل گرگان راهنمای محلی نیاز دارید .

امتیاز شما
[Total: 13 Average: 3.1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.