آبشار ورگه سران

یکی از مکان های تفریحی استان اردبیل آبشار ورگه سران می باشد.این ابشار زیبا  در۱۰کیلومتری شمال سرعین قرار دارد که جز بکرترین نقاط دیدنی شهر سرعین و استان اردبیل به شمار می رود.

ابشار ورگه سران واقع در شهرستان سرعین، بخش مرکزی، دهستان آب‌گرم می باشد که نام این ابشار برگرفته از کلماتی می باشد به این معنا که کلمه ور به معنا ی تخته درس کودکان و کلمه ورگه در اصطلاح فارسی تیر و چوب درازی میباشد که در بنای عمارت بکار می برند.

روستای ورگه سران درختانی بسیار سرسبز و قطوری دارد که مردم برای ساختن خانه از چوب آنها استفاده میکنند که چوب این درختان به آغاج یعنی چوب سیاه معروف است.

 

این آبشار زیبا در دره ای سرسبز از روستای ورگه سران قرار دارد که جز بکر ترین مناطق دیدنی ایران به شمار می رود و همچنین مناظر طبیعی زیبا و دل انگیز روستا هم بسیار رویایی می باشد.

وجود الاچیق ها در نزدیکی این ابشار برای جذب توریست و گردشگران فراهم شده است که به جز چشمه ها، غارهای طبیعی بسیاری در دامنه کوه ها و صخره ها وجود دارد و می توانید برای بازدید از انها بروید و گل های وحشی رنگارنگ، محیطی بکر و دست نخورده آبشار ورگه سران را از نزدیک ببیند.

 

 

 

مطالب مرتبط