دیدنی های شهر ساری

امروز در خدمت شما هستیم تا چند تا از دیدنی های شهر ساری که در شمال کشور واقع شده است معرفی کنیم.

اولین مکان:

پارک جنگلی شهید زارع

یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان ساری پارک جنگلی شهید زارع است که در سه کیلومتری رودخانه ˈ تجن ˈ و شرق شهر ساری واقع است.

گردشگرانی که قصد دیدن این جاذبه طبیعی را دارند می توانند با پشت سر گذاشتن شهر ساری به سمت نکا ، از کناره بیمارستان سوانح و سوختگی شهید زارع یک کیلومتر به سمت جنوب طی مسافت کنند تا به این پارک جنگلی برسند.

این پارک جنگلی به علت مجاورت با تپه های جنگلی کم ارتفاع دامنه البرز ، بسیار زیبا و چشم نواز است و امکانات اقامتی کوتاه مدت برای بیتوته مسافران و گردشگران دارد.

پارک جنگلی شهید زارع ساری با ۷۰ هکتار مساحت ، دارای تیپ درختی بلوط ـ انجیلی است که در سال ۱۳۴۴ جهت جلوگیری از انهدام جنگل و بازسازی و احیا آن با گونه های کاج تهران و زربین جنگل کاری شد.

پارک جنگلی شهید زارع

دومین مکان:

پناهگاه حیات وحش  دشت ناز

پناهگاه حیات وحش دشت ناز با حدود ۵۵ هکتار وسعت و پوششی از جنگل های جلگه ای دیگر جاذبه طبیعی گردشگری ساری است که در شمال شرقی این شهر واقع است.

دشت ناز از سال ۱۳۴۶به محلی برای تکثیر گوزن زرد ایرانی تبدیل شد.بخشی از گوزن های تکثیر شده در این پناهنگاه که به صورت دستی تعلیف می شوند همه ساله به زیست گاه های اصلی یعنی حواشی رودخانه ˈ دز ˈ و کارون منتقل می شوند.

تعدادی از گوزن های این پناه گاه به جزیره ˈ اشک ˈ در دریاچه ارومیه انتقال می یابند.

دور تا دور این پناهگاه حصارکشی شده است و گردشگران قادرند گوزن ها فقط را از پشت دیوارهای سیمی مشاهده کنند.

پناهگاه حیات وحش دشت ناز

سومین مکان:

تالاب حمیدآباد

تالاب حمید آباد از دیگر جاذبه های زیبای طبیعت مازندران است که در جاده دریا به سمت فرح آباد در روستای سرسبز و زیبای ˈ حمید آباد ˈ واقع است.

این تالاب پوشیده از گل های نیلوفر آبی است که در زمان باز شدن جلوه خاصی به این تالاب و منطقه می دهد.

گونه های مختلف پرندگان اعم از پرندگان مهاجر و غیرمهاجر در این تالاب زندگی می کنند که زیبایی این منطقه را دو چندان می کند.

ادامه این مسیر هم به مجموعه تاریخی فرح آباد و ساحل دریای خزر می رسد که به گردشگران نوروزی پیشنهاد می شود حتما سری هم به این مجموعه تاریخی بزنند!.

تالاب حمیدآباد

چهارمین مکان:

چشمه های باداب سورت

چشمه های ˈ سورت ˈ که محلی ها از آن به عنوان ˈ باداب ˈ یاد می کنند برای این که آبش گازدار و درمان کننده بعضی از بیمارها است ، یکی از صدها چشمه ای است که در منطقه چهاردانگه ساری گردشگران را فرا می خواند. سورت نیز به معنی شدت اثر است.این چشمه ها در روستای سورت در دهستان ˈ پشت کوه ˈ و حدفاصل روستاهای ˈ اروست ˈ و ˈمال خواست ˈ واقع است.این چشمه ها از شمال به ارتفاعات و تپه های پوشیده از جنگل هایی با درختان سوزنی برگ می رسد، از جنوب مشرف به دره های پایین دست و از شرق در مجاورت ارتفاعات پوشیده از گیاهان بوته ای و درختچه ها واقع هستند.

چشمه های باداب سورت

پنجمین مکان:

سد سلیمان تنگه

امکانات قایقرانی و اسکی در این سد برای گردشگران و بازدید کنندگان مهیا بوده و مجموعه مناسبی برای اقامت و گردش را فراهم آورده است.با توجه به عظمت سد، زیبایی دریاچه و فضای دلپذیر اطراف آن در حال حاضر، این سد یکی از زیباترین چشم اندازهای مازندران محسوب می شود که ظرفیت و قابلیت فوق العاده ای برای صنعت گردشگری این استان است.

سد سلیمان تنگه

ششمین مکان:

پارک آفتاب ساری

گردشگرانی که از غرب وارد شهر ساری می شوند برای دیدن این پارک باید در میدان امام خمینی (ره) مسیر داخل یا مرکز شهر را در پیش بگیرند و تنها با طی چند صد متر در بلوار آزادی می توانند پارک آفتاب را در سمت راست خود ببینند.

پارک آفتاب ساری

_________

دوستان عزیز اینها به تنهایی مکان های دیدنی این شهر زیبا “ساری”نبود.این شهر دیدنی های زیادی دارد که خودتان باید بروید ببینید.

امیدوارم که خوشتان آمده باشد.

مطالب مرتبط