دره ستاره ها

اگر بخواهیم مکان های دیدنی قشم را معرفی کنیم ,در این پست قصد معرفی یکی از عجایب و مکان دیدنی و زیبای جزیره دیدنی قشم داریم.این مکان دیدنی به دره ی ستاره ها یا دره ستارگان قشم معروف می باشد.

دره ستاره ها در قشم بسیار دیدنی و زیبا می باشد که با قدمت حدود ۲ میلیون سال،كه بر اثر فرسایش خاك، سنگ و ماسه ناشى از باد و باران و رگبارها به وجود آمده است.

دره ستاره ها در نزدیکی روستای برکه خلف می باشد.اگر شما قصد دیدن دره ستاره ها دارید و در خود شهر قشم می باشید ,باید به سمت ساحل جنوبى حرکت کنید و به روستای برکه خلف برسید.اما اگر از لافت به مقصد دره ستاره ها قصد حرکت دارید حتما در راه از اهالی روستا ها ک هم جوار خیابان هستند مسیر را بپرسید هر چند در نقشه هم می توان پیدا کرد و با دنبال کردن مسیر می توانید به دره ستاره ها برسید.

اهالی و ساکنین روستای برکه خلف به دره ستاره ها ” استاره”  می گویند.این مکان دیدنی و زیبا در سازمان یونسكو به ثبت رسیده است که با آثار زیباى طبیعى و تاریخى که دارا می باشد , تنها ژئو پارك منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

اهالی روستا معتقدند که شباها این مکان محل آمد و شد ارواح و اجنه می باشد ولی در حال حاظر از نظر علمی این صحبت تایید نشده است.البته از ساعت ۱۸ به بعد این مکان تعطیل می باشد.

اگر شما قصد دیدن و تماشای این مکان دیدنی در جزیره زیبای قشم دارید باید برنامه ریزی داشته باشید که قبل از ساعت ۶ عصر به این مکان برسید.

دره ستاره ها که از فرسایش خاک و باد و باران و رگبارهاى فصلى پدید بوجود آمده است,این مکان در شب های مهتابی بسیار دیدنی می باشد ,به این صورت که شما احساس می کنید ستاره ها به شما خیلی نزدیک می باشند.

مطالب مرتبط