روستای اورامانات تخت

در این سری از ایرانگردی قصد داریم شما را با یکی از دهکده های تاریخی ایران در شهرستان مریوان آشنا کنیم.در فاصله ۷۵ کیلومتری مریوان دهکده ی زیبایی وجود دارد که علاوه بر کوهستانی بودنش,جنگل های بزرگ و سرسبزی دارد و درختانی نظیر بلوط,زالزالک و گلابی وحشی در این جنگل ها وجود دارند که زیبایی این منطقه را بیشتر کرده اند.

روستای اورامانات تخت در سال های اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است که شما می توانید به این روستای زیبا سری بزنید.رودخانه های سیروان و لیله که از میان دهکده اورامانات تخت می گذرند,طراوت و شادابی را به این ناحیه هدیه میدهند.

فاصله روستای اورامانات تخت تا سنندج ۱۵۷ کیلومتر است که شما می توانید به این روستای زیبا در استان کردستان سری بزنید.این روستا در جنوب غربی سروآباد و در بخش اورامان قرار دارد و یکی از نمونه‌های زیبای معماری در کوهستان را می توانید مشاهده کنید و از طبیعت زیبا ان بسیار لذت ببرید.

مردمان خونگرم و صمیمی این منطقه بسیار مهمان نواز می باشند و همیشه با لباس و پوشش محلی در دهکده و روستای خود مشغول کار و رفت امد هستند.لباس های زیبای آنها پارچه‌ای به‌صورت عمامه دور سرخود می‌پیچند و کفش‌هایی به اسم کلاش برای اقایان و همچنین خانم های این منطقه لباس‌هایی بلند می‌پوشند و بر روی دوش خود قبا و روسری برای حفظ حجاب خود دارند.

جالب است بدانید قدمت این روستا تقریبا بیش از ۳۰۰۰ هزار سال می باشد ,حتی بر اساس آثار و کتیبه هایی که از این روستا کشف شده است به این نتیجه رسیده اند که انسان‌هایی از دوران عصر آهن در این ناحیه زندگی کرده‌اند.

شما می توانید برای یک سفر جدید به این منطقه خود را اماده کنید و یک روز متفاوت را در این دهکده ی بسیار زیبا سپری کنید.برای سفری مناسب می توانید یک روز از تعطیلات عید را در این روستای بسیار زیبا بمانید.

نظر شما در مورد روستای اورامانات تخت چیست؟

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محمد گفت:

    در مورد این روستا زیاد شنیده بودم
    مرسی ک ادرس کلی ذکر کردید
    برای عید نوروز قصد داریم سفری به این روستا داشته باشیم
    تشکر