آبشار دیدنی طوف خيمه سوق

جاذبه ی گردشگری آبشار طوف کهگیلویه و بویراحمد

یکی از آبشارهای بی نظیر استان کهگیلویه و بویراحمد در نزديکي روستاي بي بي زليخا در ۱۰ کيلومتري شهر سوق و در مسير لنده به دهدشت واقع شده است که این آبشار زیبا در کنار طبیعتی فوق العاده چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند .

جاذبه ی گردشگری آبشار طوف کهگیلویه و بویراحمد

آبشار طوف خيمه سوق با ارتفاع نزديک به پنجاه متر بوسیله درختان بلوط و کنار و گياهان دارويي احاطه شده و از ديواره اي بلند و باشکوه به پايين سرازير مي شود. يک افسانه کهن محلي حاکي از آن است که ريزش آب از اين ارتفاع براي اهالي اين سرزمين هيبت و عظمت به ارمغان آورده و دشمنان اين ديار را از دستيابي به اين مرز و بوم کهن پرهيز مي داده است.

جاذبه ی گردشگری آبشار طوف کهگیلویه و بویراحمد

برای رسیدن به آبشار دیدنی طوف خيمه سوق از مسير روستاي بي بي زليخا و توف خيمه حرکت کنید و پس از حدود نيم ساعت کوهپيمايي به این آبشار می رسید .

جاذبه ی گردشگری آبشار طوف کهگیلویه و بویراحمد

در کنار آبشار طوف خيمه سوق از ديگر مکان هاي ديدني و توريستي شهر سوق می توان به حوالي سد مارون واقع در ۱۰ کيلومتري شهر سوق اشاره کرد که در فصل بهار نمایی بسیار زیبا از طبیعت را به معرض نمایش می گزارد . همچنین در فاصله پانزده کيلومتری شهر سوق کوه دژکوه واقع شده که به نوبه خود يکي ديگر از مکان هاي گردشگري این منطقه می باشد . درختان بلوط و کنار نمای جذاب کوه را که از هرسمتی شکل هاي متفاوتي دارد می پوشانند و دامنه هاي اين کوه داراي چشمه و آبشارهاي هميشه جاري و مناطقي سرسبز و بکر مي باشد.

مطالب مرتبط