سفر به دهکده رویایی مازیچال

دهکده زیبا مازیچال بسیار دیدنی و مکان تفریحی بسیار رویایی می باشد.به این دلیل رویایی است که شما می توانید در زمانی که هوا ابری باشد ,خصوصا در فصل بهار تا پایان تابستان ,ابرها را با دست خود احساس کنید و آنها را پس بزنید.

اگر قصد سفر به دهکده مازیچال دارید ما برای شما پیشنهاد می هیم در فصل زمستان و پاییز به این دهکده سفر نکنید زیرا آن رویایی که در ذهن دارید را نمی توانید احساس کنید,اما اگر در اواسط بهار تا پایان تابستان بروید و بهترین روزهای زندگی‌تان را تجربه می کنید.

برای سفر به مازیچال شما باید از کلاردشت و همچنین از دو مسیر مرزن‌آباد و عباس‌آباد مازندران به این دهکده برسید.اگر آدرس دقیق تر برای شما بازگو کنیم باید گفت:بعد از جاده کلاردشت که به عباس آباد میرسد,سمت چپ جاده، یک فرعی منشعب می‌شود که بعد از ۲۳ کیلومتر، به دامنه‌ای جنگلی میرسید ,بعد از آن شما در مسیر یک جاده خاکی و پرشیب به طول ۱۷ کیلومتر می رسید که انتهای آن دهکده مازیچال می باشد.

دهکده مازیچال ؟اگر در ذهن شما سوال پیش امده است که کلمه مازیچال یعنی چه؟باید گفت:مازیچال از دو کلمه مازی و چال تشکیل شده که مازی یا مازو، در گویش محلی به معنای بلوط و چال هم به معنای گودال است. پوشش گیاهی این منطقه کوهستانی بیشتر درخت های بلوط مشاهد می شود که یکی از دلایل اسم ان هم بخاطر درخت های بلوط می باشد,البته انواع گل‌های وحشی و خودرو، گل زیبا و ممنوعه سوسن چلچراغ بسیار زیبا در این منطقه مشاهده می شود.

اب و هوای مازیچال در تابستان معتدل می باشد ,ولی اگر قصد سفر به این مکان دیدنی دارید حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید زیرا شب ها حتی در فصل تابستان ,سرد می شود.نکات دیگری که باید رعایت کرد قبل از سفر به مازیچال وضیعت اب و هوا می باشد ,سعی کنید در روز های بارانی به مازیچال سفر نکنید زیرا مه آلود می شود و کمی برای رانندگی کار دشوار می شود.

یکی دیگر از نکات مهم و ضروری برای سفر به این منطقه ,همراه داشتن چادر های مسافرتی ضد باران و همچنین مواد غذایی و چراغ روشنایی، زیرانداز و ….

یکی دیگر از زیبایی های این منطقه حیات وحش می باشد که از خرس و سمور گرفته تا گرک، مرال، شوکا، گوزن، گراز و شغال در آنجا پیدا می شود.همچنین در آسمان آن منطقه شاهد پرواز پرندگان شکاری و زینتی بسیاری از جمله قرقاول‌ها و ….. خواهید دید.

مطالب مرتبط