خانه / تور ایرانگردی - جاذبه های گردشگری ایران - دیدنی های ایران / معرفی جاذبه های گردشگری زیبا در گیلان و مازندران

معرفی جاذبه های گردشگری زیبا در گیلان و مازندران

گیلان و مازندران دو استان شمالی زیبای کشورمان هستند که هر ساله به سبب آب و هوای فوق العاده و دریای زیبای خزر مسافران و گردشگران زیادی را در خود جای می دهند. این دو استان زسیا نقاط بکر و دست نخورده زیادی دارند که اغلب شناخته نشده است.

قصد داریم در این مقاله به معرفی برخی از آنها بپردازیم.

جنگل پاسبند

Tourism-Gilan-Mazandaran

این جنگل زیبا و مه آلود یکی  از مناطق زیبا، بکر و دست نخورده استان مازندران است که در منطقه بهشهر واقع شده است.

وقتی به بهشهر رسیدید کافی است از سمت راست اتوبان به اندازه ۳ کیلومتر مسافت را طی کنید تا به ورودی فرعی  روستای پاسبند برسید.

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

Tourism-Gilan-Mazandaran

این محل رویایی در فاصله ۲۵ کیلومتری از ماسال و در کوه های زیبای تالش  قرار گرفته است. این ییلاق ۱۴۸۹ متر از سطح دریا فاصله دارد.خانه ها و هتل هایی در این منطقه دیده میشوند که برای بازدید کنندگان و مسافران مورد استفاده قرار می گیرد.

منطقه ییلاقی دشت النزه

Tourism-Gilan-Mazandaran

اگر به گیلان سفر کردید و به ماسال رفتید بد نیست تا سری هم از این ییلاق زیبا که در منطقه شاندر من ماسال واقع شده بزنید.این ییلاق زیبا علاوه بر محیط سیاحتی ای که در اختیار مسافران قرار می دهد به سبب وجود امام زاده ابراهیم فضایی زیارتی و روحانی را نیز پدید آورده است.

پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان ولیک سرخ و سیاه، گلابی وحشی، گردو، آلوچه وحشی دیده می شود. در ادامه ی این دشت یک آبشار به نام واشیار قرار دارد که البته با پای پیاده نمی توان به راحتی به آن جا رسید.

تالاب کیاکلایه

Tourism-Gilan-Mazandaran

این تالاب سر سبز در منطقه لنگرود گیلان واقع شده و تنوع گیاهی و جانوری بی نظیری را داراست. مناظر حاصل از رشد گیاهان در نزدیکی تالاب مثال زدنی است. متاسفانه این تالاب به سبب بی هری مسئولین در حال نابودی است پیش بینی می شود طی چند سال آینده اثری از آن نباشد.

روستای صفرابسته

Tourism-Gilan-Mazandaran

برای سفربه این روستا باید به گیلان، آستانه اشرفیه، جاده کیاشهر، به سمت تمچال برای رسیدن به آن تلاش کرد. جمعیت این روستای دیدنی به زحمت به ۱۳۰۰ نفر می رسدقدمت روستا به ۱۵۰۰ سال پیش نسبت داده شده است که نشان از اصالت این منطقه دارد. جاده های تونلی در این منطقه قرار دارد که درختان توسکا پدید آورنده ی آن هستند. دو فصل بهار و پاییز، فصل هایی هستند که مناظر زیبایی برای این منطقه بوجود می آورند. توریست ها در اغلب ماه های سال به این منطقه سر می زنند و محدودیتی در این باره نیست.

امتیاز شما
[Total: 18 Average: 3.4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.