آبشار چوب بست

یکی از مکان های دیدنی استان البرز آبشار چوب بست می باشد.این آبشار دیدنی در روستای سفید داران از توابع ساوجبلاغ واقع شده است که در نزدیکی تهران می باشد و می توانید یک روز خوب را در منطقه ای خوش اب و هوا سپری کنید.

یکی از ویژگی های روستای سفید داران این می باشد که بیشترین تعداد آبشار و درختان کهنسال استان البرز را در این روستا می توانید ببینید.اما یکی از آبشار های بسیار زیبا با چشم انداز خاص در این روستای سفید داران, آبشار چوب بست می باشد که با وجود جلبک هایی که اطراف ابشار روی سنگ ها بوجود امده است زیبایی را دو چندان کرده است .

 

 

شما می توانید برای دسترسی به این روستا و آبشار از شهرستان کرج، روستای کردان، روستای اغشت و سپس روستای سفیدداران به آبشار زیبا برسید.

علاوه بر آبشار چوب بست در این روستا سه آبشار دیگر هم وجود دارد ,به نام های آبشار وارش کورور که در چند کیلومتری روستا قرار دارد و درختان سرسبز این ابشار بسیار زیبا می باشد.اما آبشار دیگر این روستا آبشارهای جوزه رود نام دارد که بالاتر از روستای سفید داران واقع شده است.اما آبشار های کوچیک دیگر هم در مسیر این روستا وجود دارد که در کنار آن ها بوته های گل عمر منظره زیبایی را بوجود اورده اند.

مطالب مرتبط