خنک ترین شهر ایران در تابستان

ما که قصد سفر در فصل تابستان داریم,خصوصا برای جنوبی ها که قصد گردش دارند ,همیشه شهرهایی را انتخاب میکنیم که هوای خوبی داشته باشد.ما در این پست برای شما شهری معرفی میکنیم که خنک ترین شهر ایران در فصل تابستان می باشد.

وقتی که شما تصمیم به سفر در تابستان میگیرید ,حتما شما و یا اعضای خانواده یکی از شهرهای شمالی کشور را اتنخاب می کنید.زیرا باور عامیانه بین ایرانیان وجود دارد که در فصل گرما باید جاده های شمالی را پیش گرفت تا به هوای خنک رسید اما همیشه این طور نیست.ما در این پست یک شهر دیگر که در شمال کشور نیست و جز خنک ترین شهرها در فصل تابستان می باشد معرفی میکنیم.

شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری است که در فصل تابستان بهترین هوا را دارد.یکی از خنک‌ترین شهرهای کشور در تیرماه کوهرنگ می باشد.این شهر دارای مکان های گردشگری زیاد و توریستی می باشد که سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان سفر می کنند.

شهرستان کوهرنگ از شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری می باشد که مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است.شهرستان شهر چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرکرد می باشد که بعد از طی مسیر ۹ ساعته ای از تهران، با اتوبوس یا وسیله شخصی به شهرکرد می رسید، پس از آن جاده به سوی چلکرد، در مرکز شهرستان کوهرنگ حدود ۹۰ کیلومتر است. پس از طی این مسیر به روستای دیمه بنوستکی می رسید.سپس باید یک مسیر ۱۵ کیلومتری را برای رسیدن به دشت لاله های واژگون کوهرنگ طی کنید.

وجود جاذبه های گردشگری علاوه بر هوای خوب و خنک این شهر باعث شده که گردشگران و توریست های زیادی به این شهر سفر کنند ,جاذبه های گردشگری که در مسیر شما وجود دارد به کوهرنگ عبارتند از:

چشمه دیمه در روستای دیمه
آبشار تونل اول کوهرنگ
دشت لاله‌های واژگون در روستای بنواستکی
پیست اسکی کوهرنگ در چلگرد
غار یخی چما در روستای شیخ علی خان
آبشار شیخ علی خان در روستای شیخ علی خان
سد کوهرنگ در روستای شیخ علی خان
آثار سنگی و بردگوری ها
حاشیه رودخانه زاینده رود در تنگ گزی
روستای شگفت‌انگیز سرآقاسید
چشمه دزداران در روستای صمصامی
حاشیه رودخانه بازفت

یکی از نکته های مهم که قابل ذکر می باشد ,این است که ۱۰ درصد از کل آبهای کشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، کارون و دز در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سر چشمه می‌گیرند.

سوغاتی این شهر که بسیار معروف می باشد ,عسل کوهرنگ است.علاوه بر عسل گیاهان و سبزیجات مانند: کرفس، تره، چویل، بن سرخ و همچنین انواع داروهای گیاهی از سوغات این شهرستان می‌باشند.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ساندویچ پنل گفت:

    ایران چقدر زیباسسس…لرستان چقدر دشتاش قشنگه واقعا همه جای یاران ریباس همه جاش