جاهای دیدنی تالش

گیلان دارای زیبایی های بسیاری می باشد از جمله شهرستان تالش که مردمی با حفظ سنت پیشین خود و تکلم زبان فارسی به زبان پهلوی قدیم که نام شهرستان آن ها هم از قوم خود تالش برگرفته اند که شهری بسیار زیبا و دیدنی دارند.ما در این مقاله قصد داریم مکان های دیدنی تالش را برای شما معرفی کنیم,پس با ما همراه باشید.

منطقه ییلاقی دوخاله کوه تالش

یکی از بکر ترین مناطق دیدنی تالش منطقه ییلاقی دوخاله کوه تالش می باشد.این منطقه زیبا آب و هوای خوبی دارد که گردشگرانی که دوست دار طبیعت می باشند حتما به این منطقه در تالش سری بزنند.نام این منطقه خوش آب و هوا برگرفته از اهالی و ساکنین ییلاق می باشد.باید بروید و زیبایی آن منطقه را از نزدیک ببیند تا حس خود را با طبیعت اشتراک بگذارید.

پارک جنگلی سیاه داران

یکی از جاهای دیدنی تالش روستای سیاه داران می باشد.این روستای دیدنی تالش چشم انداز بسیار زیبا و رویایی دارد که باید از نزدیک آن را مشاهده کنید.سیاه داران در جنوب غربی شهر تالش (هشتپر) واقع شده است که در سال های اخیر گردشگران زیادی به خود جذب کرده است.در بلند ترین مکان این شهر به همت شهرداری تفریگاه بسیار خوبی ساخته شده است که گردشگران بتوانند در آن منطقه یک نیم روز خوبی برای استراحت و تفریح داشته باشند.زمانی که شما به این تفریگاه در سیاه دارن می روید از جنگل و منطقه حفاظت شده ای عبور میکنید که در آن حیواناتی مثل آهو و غزال وحشی را می توانید ببیند.

دریاچه سراگاه

این دریاچه بسیار زیبا در منطقه ای سرسبز و روستای سراگاه تالش قرار دارد که قاصله آن با شهر تالش ۱۰ کیلومتر است.دریاچه سراگاه از آب چشمه های اطراف بوجود امده است که در حال حاظر از آن برای پرورش ماهی استفاده می شود.

غار سوباتان

این غار در تالش که به گنج‌خانه نیز معروف می باشد.برای دسترسی به این منطقه شما باید حداقل ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید تا به این غار درمنطقه ای بکر و زیبا برسید.بدانید این غار برای غار نوردی مناسب است و برای رفتن به این غار حتما راهنما به همراه داشته باشید.

پارک جنگلی گیسوم

این پارک جنگلی معروف گیلان در شهرستان تالش می باشد که از مکان های دیدنی گیلان هم به شمار می رود.جاده گیسوم خود بسیار زیبا است که انگار در تونلی با صدای پرندگان و هوای بسیار خوب برای شما است که در آن عبور میکنید. وجود درختان سر به فلک کشیده در کنار جاده چشم اندازی را بوجود آورده است که هرگزاین زیبایی را فراموش نمی کنید.بهترین زمان برای سفر به این پارک جنگلی نیمه اول سال می باشد.

در این پارک جنگلی امکانات رفاهی از جمله سوییت و منازل و بازار برای خرید هم وجود دارد که شما می توانید در این پارک جنگلی نقطه اتصال دریا و جنگل را ببینید.

ایا به تالش سفر کرده اید؟

نظر شما در مورد طبیعت تالش ؟

مطالب مرتبط