آبشار سیرود در البرز

در استان البرز در منطقه ساوجلاغ یکی از چشمه ها و آبشارهای زیبای ایران قرار دارد که همه ساله در تمام فصول علی الخصوص در تابستان و بهار توریست های سراسر ایران را به سمت خود می کشاند.

اگر مسافری در حال گذشتن از البرز باشد قطعا سری به این منطقه نیز خواهد زد. این آبشار بعد از روستای مشهور شفید داران و در ارتفاعات سیرود قرار دارد. اندازه ی ارتفاع این آبشار را ده متر اندازه گیری کرده اند. نحوه ی ریزش و جوشش این آبشار بسیار جالب است چرا که از میان صخره هایی با حوضچه آب با عمق یک متر، این آبشار فوران کرده و به پایین می ریزد. ارتفاع آبشار سیرود از سطح دریا حدود ۲۱۴۰ متر می باشد.

کوه های اطراف و البته پوشش گیاهی اطراف آن باعث شده که محل بسیار مناسب برای یک تفریح و گردش کامل یک روزه باشد. روستای سیرود در کنار رود سیرود واقع شده که این رود نیز روی ۱۲ ماهه است یعنی در تمام سال جریان دارد. سر چشمه ی این رود از پلنگ دره و آخرک می باشد. برخی قسمت های این رود به صورت آبشار جریان دارد.

برای رسیدن به این محل باید مسیرتان را طبق بزرگراه کرج-قزوین، خروجی کردان، یعد از روستای کردان و ولیان، جاده خاکی به روستای سیرود ادامه دهید.

اهالی این روستا گاهی تعطیلات جمعه های خود را به طور تمام و کمال در نزدیکی این محل زیبا می گذرانند. این آبشار در میان جاذبه های ایران شهرت دارد

مطالب مرتبط