جاهای دیدنی میناب

میناب یکی از شهرستان های استان هرمزگان می باشد که این شهرستان جنوبی کشور به گلستان هرمزگان معروف می باشد.ما در این مقاله از سایت گردشگرها قصد داریم جاهای دیدنی میناب را برای شما معرفی کنیم ,تا در سفری که به میناب دارید از مکان های دیدنی این شهر جنوبی بهترین استفاده داشته باشید.

اگر قصد دارید به میناب سفر کنید ,باید به بندرعباس و سپس به میناب که دومین شهر پر جمعیت بعد از بندرعباس می باشد برسید,مردمان میناب ترکیبی از هرمزی (مینابی ) و بلوچ و بشاگردی می باشند.

سد استقلال میناب

یکی از معروف ترین مکان های دیدنی سال های اخیر در میناب سد استقلال می باشد.این سد بزرگ میناب در ۲ کیلومتری شرق میناب و در ارتفاع ۵۹ متری واقع شده است که از آن برای مصرف آشامیدن و صنایع شهر بندر عباس و همچنین از مازاد اب سد استقلال به مصرف زمین‌های کشاورزی و باغات میناب مصرف می شود.

پنجشنبه بازار میناب

بازار سنتی میناب که در استان هرمزگان بسیار معروف می باشد و هر پنج شنبه تعداد زیادی مسافر از سراسر استان هرمزگان به میناب برای خرید می روند .در این پنج شنبه بازار میناب محصولات سنتی بیشتر برای فروش وجود دارد.محصولاتی از جمله سبزیجات و میوه های بومی،حصیر، ظروف حصیری، سفال، لوازم دوخت لباس، پوشاک زنان و همچنین در این پنج شنبه بازار معروف میناب دام و طیور و ماهی برای فروش وجود دارد.

زیبای خاص و معروف این پنج شنبه بازار بیشتر برای این می باشد که انواع محصولات سنتی برای فروش وجود دارد و اغلب فروشندگان هم با لباس های محلی هرمزگان برای فروش محصولات حاظر می شوند.

آدرس : میناب‎ میدان استقلال، به سمت بازار ماهی فروشان

سواحل میناب

سواحل بکر و زیبای میناب تنها ۲۰ کیلومتر با شهر فاصله دارند.سواحلی زیبا با چشم اندازهای بکر و درختان حرا فضای بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند که بسیار دیدنی و بی نظیر می باشد.سواحل میناب به دلیل پوشش گیاهی و همچنین وجود پرندگان زیبا جز دیدنی های میناب به شمار می رود.

رودخانه جگین

یکی دیگر از دیدنی های میناب رودخانه جگین می باشد.این رودخانه میناب که از کوه های بشاگرد سرچشمه میگیرد و در نهایت به دریای عمان می ریزد.زیبای خاص این رودخانه عبور آب از دل کوه های می باشد که اب ان هم شیرین است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. vidao گفت:

    عالییییییییییییییییی