دیدنی های شاهرود

بیشتر ما ها بر این باور هستیم که سمنان استانی کویر و کوهستانی است.اما بدانید شهرستان شاهرود را بهشت گمشده می نامند.شاهرود شهر عارفان است که دارای خیابان های زیبا که با وجود درختان چنار بزرگ زیبایی و سرسبزی خاصی بوجود اورده اند که بسیار دیدنی می باشد.

در این مقاله از سایت گردشگرها قصد داریم مکان های دیدنی شاهرود را برای شما معرفی کنیم,تا در سفر به سمنان از شهرستان زیبای شاهرود دیدن کنید.

جنگل ابر شاهرود

از بی نظیرترین مکان های دیدنی شاهرود جنگل ابر می باشد.این منطقه زیبا در ۴۵ كیلومتری شمال شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به سمت آزاد شهر قرار دارد که دارای درخت های بسیار بزرگ و سرسبز که عمر آنها بسیار بالا می باشد .شما در این جنگل ابرها را در کنار خود حس می کنید که در مجموعه به این تشبیه شده است که می توانید روی ابرها راه بروید.

پارک ملی خارتوران

از دیدنی های بسیار حیرت آور شاهرود پارک ملی خارتوران می باشد.این پارک ملی به آفریقای ایران معروف می باشد.در این پارک شاهرود ۴۰۰ گونه‌ی کمیاب جانوری و گیاهی وجود دارد که می توانید برای دیدن آنها به این پارک بروید.

پارک آبشار

از مکان های تفریحی شاهرود می توان پارک آبشار نام برد.این پارک مکانی برای استراحت و تفریح خانواده ها می باشد که با داشتن طبیعت زیبا، آب و هوای مطبوع,باغ‌وحشی کوچک و همچنین چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی مکانی برای تفریح در شاهرود شده است.

بازار تاریخی شاهرود

در زمان سفر به شاهرود اگر قصد خرید دارید حتما بازار تاریخی شاهرود را برای خرید انتخاب کنید.این بازار تاریخی پنج ورودی دارد که میزبان شما برای خرید می باشند.

چشمه و آبشار نکارمن

این چشمه زیبای شاهرود تقریبا در ۲۳ کیلومتری شمال غرب شاهرود می باشد که دارای آب زلال و همچنین منطقه بکر و زیبایی می باشد.چشم انداز بسیار زیبای آبشار نکارمن شاهرود را از جمله مکان های دیدنی شاهرود می باشد که بسیار زیبا و یک روز را می توانید به عنوان طبیعت گردی در این منطقه را داشته باشید.

باغ گردشگری اورس

یک باغ بزرگ مخصوص تفریح با خانواده که می توانید یک روز تعطیل و اخر هفته خوبی را در این پارک سپری کنید.باغ گردشگری اورس دارای کافی شاپ و فست فود، باغ رستوران، آمفی تئاتر، پیست دوچرخه سواری، پارک کودک، پل معلق و همچنین طراحی زیبای این باغ به عنوان باغ ایرانی طراحی شده است که از مکان های گردشگری شاهرود به شمار می رود.

چشمه هفت رنگ مجن

این چشمه خاص در ۲۵ کیلومتری شمال شاهرود و در میان شکاف دره‌های شاهوار واقع شده است که دارای آب های رنگی و خاص می باشد.چشمه هفت رنگ مجن دارای مقدار زیادی گوگرد می باشد.در کنار این چشمه یک چشمه دیگر هم وجود دارد به نام چشمه‌ی مجنون که دارای آبی زلال و پاک که به قول محلی های آن منطقه آب معحز اسا دارد.

اگر می خواهید در شاهرود اقامت داشته باشید می توانید اقامتگاه بوم گردی این شهر را انتخاب کنید و از سبک سنتی آن ها لذت ببرید.

مطالب مرتبط