دیدنی های قزوین

قزوین از جمله بزرگترین و مهم ترین شهرهای ایران در غرب و مرکز ایران است.قزوین حدود ۵۷ سال پایتخت ایران و همچنین این شهر پایتخت بزرگ خوشنویسی ایران بوده.بدانید بیشترین مکان های تاریخی ایران در قزوین بنا شده  که اولین خیابان ایران در قزوین طراحی و ساخته شده است.

حال در این مقاله دیدنی های قزوین برای شما معرفی میکنیم تا از آثار کهن و باستانی گوناگونی این شهر اطلاعاتی داشته باشید.

مسجدالنبی 

یکی از مساجد تاریخی و باشکوه در قزوین مسجدالنبی نام دارد.این مسجد زیبا در ضلع جنوبی خیابان امام خمینی (ره) قزوین بنا شده است که معماری بسیار زیبا و جالبی دارد .شبستان های مسجد کاشی‌های مینایی و اسلوبی کاری شده است که فضای بسیار زیبا بوجود آورده است.

مجموعه باغ صفوی

چند جاذبه تاریخی معروف قزوین از جمله :سردر عالی قاپو، عمارت نادری، عمارت پهلوی، عمارت قاجاری، گراندهتل، کاخ چهلستون را می توان در این مجموعه نام برد.این جاذبه های تاریخی قزوین قدمتی ۵۰۰ ساله دارند که در آثار ملی هم ثبت شده اند.اگر قصد دارید در قزوین چرخی بزنید حتما سری به این مجموعه بزنید.

خیابان سپه

اولین خیابان که در ایران ساخته شده است,خیابان سپه قزوین می باشد.این خیابان در حال حاظر به نام شهدا تغییر نام داده اند که سردر عالی قاپو و از سوی دیگر به چهار راه سپه ختم می شود.جلوه متفاوت و تاریخی این خیابان هنوز ماندگار است.

دره گرماگلو

دره زیبای گرما گلو قزوین که با طولی به اندازه ۶۰۰ متر و با عرضی وسیع که دارد از جمله مکان های دیدنی قروین می باشد.شما می توانید از مسیر پایین‌دست روستای گازرخان به این دره برسید و تایمی خوبی برای طبعیت گردی متفاوت داشته باشید.

کلیسای کانتور

این کلیسای تاریخی در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شده است که علاوه بر مکان مذهبی تاریخی دو سنگ قبر هم وجود دارد که یکی متعلق به خلبان روس و دیگری به مهندسی روس از زمان جنگ جهانی دوم روس در ایران جان خود را از دست داده اند.این کلیسا نماد های متفاوتی از جمله نمادی از مسیحیان ارتدوکس وجود دارد.

حمام ها

حمام های بسیار معروف دوران قاجار در قزوین وجود دارد که قدمتی طولانی دارند .حمام قجر، حمام بلور و حمام صفا از سه حمام تاریخی و قدیمی که در شهر قزوین به جای مانده است.در این سری از گردشگری و ایرانگردی در تبریز می توانید فرهنگ های مختلفی از زندگی مردم قزوین ببینید.

بازار قزوین

تمام شهرهای ایران ,خصوصا شهر با قدمت دارای بازارهای قدیمی و سنتی مشهوری می باشند .بازار قزوین هم از جمله بازار های معروف و دیدنی این شهر می باشد که بازار قزوین به دوران صفویان برمی گردد. سبک معماری بازار قزوین متفاوت و دیدنی می باشد.

نظر شما برای سفر به قزوین؟؟؟

مطالب مرتبط