دیدنی های استان کردستان

استان کردستان دارای مکان های دیدنی بسیار زیبایی می باشد که بهترین فصل سفر به این استان بهار و تابستان می باشد که شما می توانید طبیعت بکر، چشم اندازهای زیبا در یک سفر خوب و به یاد ماندنی به استان کردستان داشته باشید.

جاذبه های گردشگری استان کردستان را در قالب یک تور گردشگری هم می توانید حساب کنید و یک ایرانگردی خوبی در این منطقه به لحاظ تاریخ و قدمت طولانی و جغرافیای خاص مشاهده کنید.

شهر سنندج

شهر زیبای سنندج با مردمانی خونگرم و همچنین هوای معتدل در بهار و تابستان از دست ندهید.سنندج مردمانی مهمانواز و خوبی دارد که این شهر زیبای کردستان دارای دو کوه به نام آبیدر و سنگ سیاه در دو طرف شهر می باشد که زیبایی خاصی بوجود اورده است.

مریوان

از مکان های دیدنی و زیبای استان کردستان که در شهر مریوان می باشد,دریاچه زریوار است.شهر مریوان استان کردستان دارای زیبایی های می باشد از جمله بازار های آن برای خرید و همچنین دریاچه دیدنی دارد که در فاصله ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان قرار دارد.

دریاچه آب شیرین زریوار در زمستان کاملا یخ می بندد و بهترین زمان برای بازدید از این مکان دیدنی کردستان بهار و تابستان می باشد.

مجموعه تفریحی فرهنگی آبیدر

یکی از مهم ترین تفریح گاه های سنندج ,مجموعه تفریحی فرهنگی آبیدر می باشد.این مکان دیدنی و تفریحی سنندج روزهای تعطیل میزبان مردمان و گردشگرانی است که به استان کردستان سفر کرده اند.چشمه دیدنی این مجموعه و همچنین چشم انداز بسیار زیبای آن مثال زدنی می باشد.

اورامانات

منطقه کوهستانی بسیار زیبای کردستان به نام اورامان یا هورامان که به تازگی مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.این منطقه فوق العاده زیبا بین مرز ایران و عراق می باشد که کوه های سر به فلک کشید، دره های پرپیچ و خم، رودخانه های فراوان باعث شده است که در پکیج تور گردشگری کردستان و ایرانگردی قرار بگیرید.

بانه

بعد از سنندج از مشهور ترین شهر های استان کردستان بانه می باشد.بانه بیشتر به خرید و ارزانی اجناس معروف می باشد.همیشه اخر هفته ها مسافرین زیادی به بانه به قصد خرید سفر میکنند.

غار تاریخی کرفتو

از مکان های تاریخی و با قدمت کردستان غار کرفتو می توان نام برد.این غار تاریخی در کردستان در هفتاد کیلومتری شهر دیواندره قرار گرفته است که این غار جز طولانی ترین غارهای ایران می باشد و جز مهمترین جاذبه های گردشگری کردستان است.

نظر شما در مورد سفر به کردستان چیست؟؟

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سلامتی گفت:

    مطلب خوبی بود