جاهای دیدنی کرمان

در این مقاله از بخش ایرانگردی سایت گردشگرها  قصد داریم  مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی کرمان برای شما معرفی کنیم تا بتوانید در سفری که به کرمان دارید یک روز خوب را با بهترین و بی‌نظیرترین مکان های توریستی استان کرمان آشنا شوید.

موزه ی صنعتی

از مکان های دیدنی کرمان می توان موزه ی صنعتی این استان نام برد.این موزه آثار دیدنی از هنرمندان برجسته جهان و همچنین آثار نقاشی آبرنگ و پرتره‌های هنرمند ایرانی، علی‌اکبر صنعتی وجود دارد که گردشگران زیادی برای تماشای این اثرها به این موزه سر میزنند.

مسجد گنجعلی‌ خان

مسجد بسیار زیبای کرمان که با کاشی‌کاری‌های داخل و بیرون مسجد و گچبری‌های مسجد توانسته توریست های فراوانی برای تماشای این مسجد که از در آثار ملی ثبت شده است ,دیدن کنند.این مسجد در کنار سرای گنجعلی خان واقع شده است که به دلیل معماری متفاوت و زیبا یکی از مکان های دیدنی کرمان به شمار می رود.

باغ شاهزاده ماهان

یکی از زیباترین مکان های دیدنی و تفریحی کرمان,باغ شاهزاده ماهان می باشد.این باغ زیبا در جنوب شرقی شهر کرمان قرار دارد.در این باغ المان های بسیار زیبا و همچنین حوض‌ها، حمام و فواره‌ها جالبی در این مجموعه طراحی شده است که در حال حاظر یک قسمت از این باغ رستوران شده است که صفای جالبی دارد در این رستوران غذا میل کنید.

باغ شاهزاده ماهان در فهرست میراث جهانی یونسکو در سال ۱۳۹۰ ثبت شده است .برای دسترسی به این باغ باید از خیابان شهاب کرمان به سمت شهر ماهان بروید تا بعد از رسیدن به شهر ماهان مسافت کوتاهی طی کنید به باغ می رسید.

گنبد جبلیه

گنبدی با معماری خاص که قدمت آن به قرن دوم حدس زده اند.این گنبد با نام جبلیه مقبره یا رامگاه خاص بوده است که در مرور زمان بعضی از قسمت های آن از بین رفته است.این گنبد با معماری دو هلالی بسیار شگفت انگیز می باشد در نوع خود.برای دسترسی و دیدن این گنبد باید از سمت خیابان شهدا به سمت شرق و بعد از آن به سمت قبرستان صاحب الزمان (عج) بروید.

باغ هرندی

این باغ قدیمی به دوران قاجار قدمت دارد که در حال حاظر این باغ دو ساختمان دارد که به موزه تبدیل شده است.در این موزه می توانید آثار باستان شناسی شهرستان های کرمان را ببیند.برای رفتن به این باغ می توانید از مسیر خیابان دکتر بهشتی ۱۴ به باغ هرندی برسید.

آبشارهای خوشکار

دو آبشار بسیار زیبا در یک مکان بسیار خوش آب و هوای کرمان در منطقه روستای کسیکان می باشد.برای دسترسی به این آبشار زیبا می توانید از از روستای کسیکان و بعد از آن با کمی پیاده روی به قله لاله زار شاه و آبشار برسید.

ارگ بم

از بزرگترین مکان های خشتی و گلی جهان ارگ بم می باشد.این مکان دیدنی و بسیار زیبا که بر اثر زلزله تخریب شده است ,اما طی سال های اخیر مرمت و بازسازی شده است که بسیار دیدنی و جالب می باشد.قدمت ارگ بم به دوران قبل از میلاد مسیح می باشد.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. نودی گفت:

    عالییی بود عااالی

  2. شستشوی التراسونیک گفت:

    بسیار عالی برای معرفی دستگاه شستشوی التراسونیک شاید به کرمان سری بزنیم.
    اونجا صنایع زیادی هستنید که شاید به التراسونیک نیاز داشته باشند.