جاهای دیدنی اردبیل

یکی از دلایل جذب گردشگر به اردبیل آب و هوای مناسب فصل بهار و تابستان این استان می باشد.یکی از جذابیت های شهرهای شمال غربی ایران آب و هوای خوب آن می باشد,البته فصل زمستان سرد می باشد .ما در این مقاله جاهای دیدنی اردبیل برای شما معرفی میکنیم.

آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

یکی از ده آثار برتر ایران ,آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی می باشد.این آرامگاه در اردبیل واقع شده است که از مقبره پادشاهان، مشایخ و بزرگان صفوی است.در این آرامگاه شما می توانید گچ بری,خوشنویسی و کاشیکاری بسیار زیبا را در یک بنا ببینید.این ارامگاه در اردبیل بسیار معروف می باشد و اکثر توریست هایی که به اردبیل سفر میکنند به این مکان سری می زنند.

بالیقلو چای

رودخانه ای که از شهر اردبیل می گذرد و همچنین در طول سال مردم اردبیل از این رودخانه ماهی هم صید میکنند که جز زیباترین رودخانه های اردبیل به شمار می رود. نام این رودخانه زیبای اردبیل بالیقلو می باشد که در آن ماهی های قزل آلای خال قرمز، سس ماهی، ماهی سیاه و شاه کولی هم دیده می شود.

گردنه حیران

اکثر ایرانی ها با این نام آشنا هستند ,حتی اگر به اردبیل هم سفر نکرده اند با شنیدن گردنه حیران و تعاریف که از آن شنیده اند سرسبزی و دره ای قشنگ در ذهن آن ها به تصویر می اید. گردنه حیران در فاصله ۵۱ کیلومتری اردبیل و مسیر ارتباطی بین آستارا و اردبیل است که بسیار دیدنی و زیبا می باشد.

آب درمانی سردابه

یکی موارد هایی که گردشگران به اردبیل سفر میکنند ,به منظور آب درمانی به این شهر می باشد.وجود چشمه های اب گرم اردبیل باعث شده است که از شهرهای اطراف اردبیل اخر هفته به منظور اب درمانی سفر داشته باشند.آب درمانی سردابه از مکان های دیدنی اردبیل با بنای که به تازگی ساخته شده است بصورت مدرن باعث شده است که به یک مجتمع آب درمانی تبدیل شده که همه روزه میزبان گردشگران زیادی شده است.

پل معلق مشکین شهر

یکی از مکان های دیدنی اردبیل که جذابیت زیادی دارد,پل معلق مشکین شهر است.این پل معلق که بزرگترین پل معلق خاورمیانه است بر روی رودخانه ی خیاو چای زده شده است.

دریاچه شورابیل

اگر به دنبال عکاسی های خاص و متفاوت می باشید می توانید به دریاچه شورابیل بروید.زیرا هنگام غروب منظره بسیار زیبایی با وجود انواع پلیکان، اردک، غاز، لک‌لک، مرغابی، حواسیل در کنار آب و غروب خورشید بوجود می اید که می توانید تصاویر فوق‌العاده زیبایی را به یادگار ثبت کنید.

پیست اسکی آلوارس

اگر به ورزش اسکی علاقه منده هستید می توانید سری به پیست اسکی آلوارس اردبیل بزنید.این پست اسکی اردبیل در سال حدود هشت ماه برف دارد که فاصله ۱۲ کیلومتری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار گرفته است و از دومین پیست اسکی استاندارد ایران  می باشد.

جنگل فندقلو

اگر قصد دارید منظره های خاص و بی نظیر از جمله گل و درخت و سرسبزی مد نظر دارید ,بعد از گردنه حیران به جنگل فندقلو می رسید که از زیباترین جنگل های ایران می باشد.جنگل فندقلو از دیدنی های اردبیل می باشد که در فصل بهار تبدیل به فرشی از گل می شود.گل های بسیار زیبا و همچنین وجود درختان گوجه سبز و سیب وحشی این جنگل را بی نظیر کرده است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. وکیل دادگستری گفت:

    اردبیل هر فصلش یک صفایی داره تابستان که هوای خنکی دارد و برار فرار کردن از گرما عالی و پیشنهاد میشه در سایر فصل ها هم به شرط همراه داشتن لباس گرم سفر خیلی خوبی خواهید داشت و از ابگرم ها حتما استفاده کنید

  2. اردبیل گفت:

    ادربیل بهشت ایران در تابستانه خیلی ظبیعت زیبا و آب و هوای خنکی داره