دیدنی های اهواز

یکی از شهرهای متفاوت و دیدنی ایران,اهواز می باشد.اهواز مردمانی خونگرم که به عربی و فارسی تکلم می کنند که از نکته های متفاوت این شهر شب زنده داری و زیبایی های شهر اهواز می باشد.اهواز که در هشت سال جنگ بسیار اسیب دیده بود در حال حاظر تبدیل به شهری زیبا و دیدنی شده است که برای شما مکان های دیدنی این شهر معرفی میکنیم.

پل سفید

یکی از نماد های مهم اهواز ,پل سفید می باشد.این پل زیبا که سال ۱۳۱۵ روی رودخانه‌ی کارون ساخته شد که در حال حاظر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.شما می توانید روی این پل زیبا بهترین عکس ها را از رودخانه‌ی کارون به یادگار ثبت کنید.

موزه هنرهای معاصر

اگر به دنبال هنرهای دوران معاصر هستید حتما در اهواز به موزه هنرهای معاصر که در ساختمانی ۲ طبقه و دارای ۷۰ اثر هنری که ۹۰ درصد انها متعلق به هنرمندان خوزستانی می باشد را مشاهده کنید.

رود کارون

طولانی ترین رود ایران با ۹۵۰ کیلومتر رود کارون می باشد که در سال های قبل بسیار زیبا و پر اب بود,اما در سال های اخیر این رود در معرض کم ابی قرار گرفته است .این رود زیبا یکی از مکان های دیدنی اهواز می باشد.

بنای معین‌التجار

یکی از مکان های تاریخی اهواز,بنای معین‌التجار می باشد.این بنا که به دوران ناصرالدین شاه قاجار مربوط می شود در حال حاظر مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است و همچنین قابل ذکر است که این بنا در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

طولانی ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه

یکی از مکان های دیدنی و تفریحی اهواز آبشار مصنوعی است که با نورپردازی بی‌نظیر تبدیل به مکان دیدنی اهواز شده است.این آبشار زیبا روی هفتمین پل اهواز احداث شده است.

بازار فلافل اهواز

لشکر آباد یا همان بازار فلافل اهواز از جمله بازار های خوشمزه گردی اهواز می باشد که در خیابان انوشه، محله‌ی عرب‌نشین لشکرآباد می توانید بروید و از خوردن انواع فلافل که مزه های متفاوت و بسیار خوشمزه دارند,تست کنید.

مطالب مرتبط