دیدنی های اطراف و نزدیک تهران

اگر قصد دارید یک سفر یک روزه، به جاذبه های اطراف تهران داشته باشید تا حال و هوایی عوض کنید، و نیاز به راهنمایی و مسیر یابی دارید ما امروز به شما چند مسیر برای گردشی لذت بخش معرفی خواهیم کرد:

اولین بخش مربوط به جاذبه هایی است که منتهی به قزوین می شوند:

تفرجگاه باراجین

آدرس : از ابتدای آزاد راه قزوین-زنجان تا دامنه های البرز غربی پارک جنگلی باراجین یا پارک جنگلی

ایوان سنگی نیاق

آدرس : به قزوین بروید. در قسمت شمال قزوین روستایی است به نام  نیاق که محل این جاذبه ی گردشگری لذت بخش است.

قلعه لمبسر

این قلعه بعد از الموت از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دیدار از این جاذبه باید ابتدا به ۵۵ کیلومتری قزوین بروید. در قسمت شمال شرقی قزوین روستایی وجود دارد به نام رازسیان که محل این قلعه است.

قلعه الموت

برای رسیدن به این قلعه باید به اتوبان تهران قزوین بروید و از آن جا در انتهای اتوبان، حدودا دو کیلومتر بعد از عوارضی به مسیر فرعی بروید که در آن قسمت تابلویی با عنوان الموت نشان داده شده است.

 دریاچه اوان

برای دیدار از این دریاچه زیبا باید به منطقه شمالی الموت بروید. درست در ۷۵ کیلومتری قزوین در میان روستاهای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد و در دامنه کوه خشچال این دریاچه قرار گرفته است.

 چشمه اعلا

این منطقه زیبا در ۷۰ کیلومتری شمال تهران و در ۴ کیلومتری دماوند واقع شده است.

دریاچه تار

مسیری که منتهی به دریاچه تار می شود شامل شهر دماوند، آبادی چنار عربها، جاده معدن، آخر جاده خاکی، دریاچه تار است. برای رسیدن به دریاچه تار از منطقه هویر باید از منطقه دلیجانی عبور کنید تا به دریاچه تار برسید

دریاچه هویر

مسیری که از تهران به دریاچه هویر در ۱۰۵ کیلومتری تهران منتهی می شود شامل زیر می شود:

شهر دماوند، جاده فیروزکوه، جاده آسفالته آبادی آرو ادامه جاده خاکی، بعد از اینکه از آبادی آرو وو پل دلیپای و دهنار رد شدید به دریاچه هویر می رسید.

مطالب مرتبط