آبشار شیطان کوه در لاهیجان

جاذبه های گردشگری ایران بیش از هر چیز شامل روستاها و مکان هایی می شوند که از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار هستند از این رو تصمیم بر این گرفته ایم که شما را با شیطان کوه آشنا کنیم. شاید نام این کوه کمی برایتان زننده باشد اما خوب است که سری به آن جا بزنید.

شیطان کوه در قیمت شرقی لاهیجان در استان زیبای گیلان واقع شده است. در گذشته های قدیم به این مکان به جای شیطان شاه نشین نیز می گفته اند. زیبایی شیطان کوه بیشتر منحصر به برکه ای است که ۲۰۰ متر عرض دارد و به طول ۷۰ متر گسترده شده است. از این برکه برای آب انبار و آبیاری مراتع استفاده می شده است.

این برکه بزرگ تقریبا رو به حالت مصنوعی گذاشته و یک بخش خشکی در میان آن وجود دارد که عمارتی در آن به چشم می خورد. این کوه دارای یک آبشار مصنوعی نیز هست که آب آن از دریاچه مورد نظر تامین می شود. حالا مردم لاهیجان به این دریاچه استخر می گویند!

اگر دوست دارید بخش های سبز و دیدنی شیطان کوه را بشناسید باید به بالای کوه بروید. این بخش از کوه یک مکان زیبا و دل انگیز است که به آن بام سبز می گویند. بام سبز محلی سر سبز و زیبا است که گذرگاهی دارد که به قسمت جنوبی پای کوه متصل می شود.

از این بام سبز تا پای کوه ۱۰۰۰ پله سیمانی وجود دارد که مسیر را در بر می گیرد. جالب تر اینکه یک آبشار زیبا نیز در بدنه کوه به سمت پای کوه جاری است که در مسیر با شماست. کار تولید آب این آبشار توسط پمپاژ آب استخر فراهم می شود.

در برخی مسیر ها می توانید با تله کابین فاصله های بین شیطان کوه و اطراف را طی کنید و نیازی به پیمودن پله های طولانی یا مسیر های صعب العبور نیست.

زمانی که قصد دارید به این مکان بروید حتما با خود لوازم مورد نیاز و مناسب برای کوهنوردی و خوراکی به همراه داشته باشید. در برخی فصول رفتن به بام سبز با برودت هوا قرین است پس برای بچه ها لباس گرم نیز در فصول سرد و خنک تر به همراه داشته باشید.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. حسین گفت:

    باسلام.لاهیجان مگه جزو شهرهای استان گیلان نیست ؟آخه شما نوشتین از جاذبه های گردشگری استان گلستان.