شهمیرزاد

باید ایران را بهتر بشناسیم تا بتوانیم سفرهای بسیار خوبی در منطقه های که اصلا فکرش را نمی کنید بتوانید یک روز خوبی را داشته باشید.در این مقاله از ایرانگردی قصد داریم سفر به بهشت گمشده ای در دل کویر داشته باشیم.

سفر به استان سمنان شهرسمنان در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شهرسمنان یک بهشت گمشده وجود دارد که بسیار زیبا و دیدنی می باشد.انگار شهمیرزاد تافته جدا بافته از کویر است.شهمیرزاد سرزمینی ناشناخته ای می باشد که زیبایی به اندازه ی شهرهای توریستی دنیا می باشد که سالانه هزاران گردشگر جذب می کنند.این شهر ناشناخته کوچه هایی بسیار زیبا و همچنین باغ ها با جوهای آب روان و درخت های گردو سرسبز و چشمه سروکمان رستم زیبایی خاصی بوجود اورده است که باید دید تا حس و زیبایی آن را درک کنید.

برای رسیدن به شهمیرزاد در استان سمنان از تهران اگر حرکت کنید حدود سه ساعت و تقریبا ۲۴۲ کیلومتر فاصله دارد.شهمیرزاد دارای بزرگترین باغ گردو می باشد که سرسبزی درختان زیبایی بوجود اورده است که می تواند یکی از روستاهای توریستی تبدیل بشود.

بهترین زمان سفر به شهمیرزاد از اوایل بهار تا آبان ماه می باشد و دمای هوا در این منطقه تقریبا ۱۱ درجه سانتیگراد می باشد که هوای خوبی در فصل بهار دارد.باید این منطقه سرسبز در دل کویر را از نزدیک دید تا بهشت گمشده را حس کنید.

یکی از جاذبه های تاریخی و دیدنی در شهمیرزاد شیر قلعه نام دارد.این قلعه تاریخی قدمتی به دوران اشکانیان دارد که ارتفاع آن ۲۵۰ متری و در ۵ کیلومتری شمال شرقی شهمیرزاد واقع است.

از دیدنی های دیگر شهمیرزاد درخت گردوی مربوط به ۱۳ قرن پیش می باشد که حتی در فهرست آثار معنوی ایران به ثبت رسیده است.این درخت گردو ارتفاعی به بلندی ۱۵ متر دارد که به کمان رستم معروف می باشد.

یکی دیگر از دیدنی های شهمیرزاد محله بلبل می باشد.در این محله شما می توانید با صدای بلبل و پرندگان قدم بزنید و مثل اهنگ باشد برای شما,به همین دلیل هم اسم محله را بلبل گذاشته اند.

در سفر به شهمیرزاد چی بخوریم؟

حال که می خواهید به شهمیرزاد سفر کنید ما برای شما پیشنهاد می دهیم غذای مخصوص و خوشمزه این منطقه را تست کنید.ته چین شهمیرزادی در این منطقه معروف می باشد که با گوشت بره تهیه می شود.

اگر می خواهید خرید داشته باشید,بهترین محصولات از جمله گردو آلو ایران را می توانید از شهمیرزاد تهیه کنید.الو و گردو شهمیرزاد به خارج از کشور هم صادر می شود.

برای اقامت در شهمیرزاد هم می توانید از چند هتل این شهر استفاده کنید.هتل ها تقریبا در فاصله دو کیلومتری و یازده کیلومتری با این منطقه دیدنی فاصله دارند.

مطالب مرتبط