موزه های سمنان

اگر قصد سفر به سمنان دارید ,حتما در برنامه ریزی سفر خود دید و بازدید از موزه های این شهر داشته باشید.موزه های بسیار زیبا که تاریخ، فرهنگ، آداب‌ورسوم مردم آن شهر را برای شما در ویترین هایی برای نمایش گذاشته اند .

شما برای سمنان گردی می توانید این مقاله را مطالعه کنید و با موزه های بسیار زیبا و تاریخی این شهر آشنا شوید و برنامه ریزی سفر خود را به درستی انجام دهید.شما می توانید در تور سمنان ارزان ترین و با هدف ترین سفر خود را با انتخابی درست می توانید سپری کنید.

 

شما می توانید از موزه های سمنان بازدید کنید از جمله:

 

موزه مُهر و سكه

از جمله موزه هایی که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد در شهر سمنان می توان موزه مهر و سکه معرفی کرد.شما می توانید در این موزه انواع پول‌های اولیه، سکه، اسکناس، سفته، برات و ابزارهای نگهداری پول را در سه بخش از این نمایشگاه ببینید .

ساعت بازدید: صبح‌ها از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰؛ عصرها از ۱۶:۳۰ تا ۲۰
آدرس: خیابان امام خمینی، بازار پایین، جنب مسجد امام یا سلطانی، تکیه پهنه

 

 

موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی

شما در این موزه از سمنان گردی می توانید دو بخش از تاریخ طبیعی و تنوع زیستی مشاهده کنید . در تاریخ طبیعی و تنوع زیستی سمنان بیش از ۷۰ گونه‌ی جانوری اعم از پرندگان، خزندگان، پروانه‌ها و فسیل‌ها در آن نگهداری می‌شود.فسیل گیاهان و جانوران بسیار زیبا می باشد که در مکان های اندکی می توانید آن ها را مشاهده کنید اما در این موزه به راحتی و بصورت رایگان دیدن کنید.

ساعت بازدید: در ساعات ادرای از ۸:۳۰ تا ۱۴
آدرس: میدان استاندارد، ابتدای بلوار جوان، جنب دانشگاه پیام نور، ادره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان

 

پارک موزه دفاع مقدس

اگر قصد دیدن و همچنین حفظ یاد و خاطره‌ی دلاوران هشت سال جنگ تحمیلی را ببینید می توانید به موزه دفاع مقدس شهر سمنان بروید تا رشادت های مردم این شهر در دفاع مقدس هم بازدیدی داشته باشید.

آدرس: حاشیه شرقی شهر سمنان و در مجاورت شریان اصلی شهر در کنار کمربندی تهران، مشهد و مصلای شهر سمنان

 

موزه‌ حیات وحش، تاریخ طبیعی

در شاهرود سمنان هم می توانید به موزه بسیار جالبی برای بازدید بروید و گوشت‌خوارانی مانند پلنگ، گرگ، روباه، کاراکال، خرس بصورت ویژه ببینید.

ساعت بازدید: همه روز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴

مطالب مرتبط